Binance Japon pazarına giriyor: Japonya'da borsa satın aldı!
Binance Japon pazarına giriyor: Japonya'da borsa satın aldı!

Binance Japon pazarına giriyor: Japonya’da borsa satın aldı!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni bir satın alma yoluyla Japon pazarına yeniden giriyor.

Binance, Japon kripto pazarına geri dönüyor

Binance, kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldığını duyurdu. SEBC halihazırda Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından düzenlendiğinden, Binance Japon pazarına girebilecek.

Binance sözcüsü şunları söyledi:

“Japonya’da önemli bir durum tespiti süreci yürüttüğümüz için SEBC’nin Japon pazarına yönelik vizyonumuzu paylaştığına inanıyoruz. Ekonomisinin boyutu ve gelişmekte olan Web3 endüstrisindeki büyük potansiyeli göz önüne alındığında, bu satın alma kripto paranın benimsenmesinde ‘kilit bir rol’ oynayacak.”

Binance, Japonya ve yönetmelikler

Bu, Binance’in Japon pazarında faaliyet göstermeye yönelik ilk girişimi değil. ÖSO, dev kripto borsasına ülkede lisanssız faaliyet gösterdiği için iki uyarı yayınladı.

İlki 2018’de, finansal düzenleyici, Japon sakinlerinin Binance‘in lisanssız çalışmasına rağmen borsayı kullanabildikleri konusunda uyardığında meydana geldi. 2018’de borsanın ülkeyi terk ettiği iddialarına rağmen Haziran 2021’de benzer bir uyarı yine verildi.

Bu yılın eylül ayında firma, FSA’ya resmi olarak bir işletme lisansı başvurusunda bulunarak Japonya’ya yeniden girme girişiminde bulunacağını duyurdu.

Binance, birkaç yıldır finansal düzenleyicilerle devam eden bir ilişki içindedir. Defalarca “genel merkezi olmadığı” konusunda ısrar eden şirket, Malta, Malezya, Hollanda ve Birleşik Krallık’taki yetkililerle karşı karşıya geldi. Bu yazın başlarında, Hollanda merkez bankası kripto borsasını ülkede lisanssız faaliyet gösterdiği için 3,3 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

Ancak Binance, Fransa, İspanya ve İtalya’nın kripto para borsasının operasyonlarını onaylamasıyla birçok ülkede daha sıcak karşılandı.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin