featured

AVAX işlem hacmindeki büyük artış yatırımcıları heyecanlandırdı! Fiyatı yükseltmeye yetecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan AVAX, bir süredir düşüş trendi içinde işlem görüyordu. Fiyatın 12 Mart’tan bu yana ilk kez 15 dolarda bulunan destek noktasının altına düşmesi aşağı yönlü hareketin devam ettiğini gösteriyor.

AVAX

AVAX fiyatı 19 Nisan’dan bu yana %29’dan fazla değer kaybederek destek bölgesine düştü. Fiyat büyük ölçüde yatay eğilimini sürdürürken, baskın eğilim aşağı yönlü görünüyor.

Teknik göstergeler, son 24 saat içinde işlem hacminde büyük bir artış gerçeklemesine rağmen hâlâ fiyat için herhangi bir yükseliş işareti göstermiyor. Bununla birlikte, fiyatın yukarı yönlü herhangi bir harekete başlamadan önce 15 dolardaki desteği test etmesi bekleniyor.

Piyasa lideri olan Bitcoin küçük bir artışla 27,500 doları geçti. En büyük altcoin olan Ethereum ise %2’lik bir artış ile 1,800 dolar seviyesine yükseldi. Bu hareketlerin ışığında, kripto para piyasası oldukça karmaşık işaretler gönderdi. Önde gelen altcoin’lerden XRP 0,42 dolara düşerken ADA ise 0,37 dolarda kaldı.  Bu arada, DOGE 0,07 dolarda konsolide olurken DOT fiyatı de 5,4 dolar seviyesinde sıkışıp kaldı.

AVAX için sıradaki hareket ne olacak?

24 saatlik fiyat grafiğe göre fiyatın 6 Mayıs’tan bu yana aşağı yönlü bir hareket içinde işlem gördüğü söylenebilir. Fiyat büyük ölçüde düşüş eğilimini sürdürürken, 9 ve 21 günlük hareketli ortalamalar, 15,30 dolardaki mevcut fiyatın dışında kalırken, 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 15,40 doların hemen üzerinde yer alıyor.

RSI, işlem hacmindeki %59’luk artışla birlikte günlük grafikte yükseliyor gibi görünüyor. Bu, bir sonraki ani direnç noktası olan 18 doların kırılmasını teşvik edebilir. Bu direncin kırılmasının ardından trend tersine dönebilir. AVAX piyasa değeri yükseldikçe, yatırımcılar satın almayı düşünecektir. Bu arada, MACD eğrisi, fiyat toparlanmaya başlarsa tersine dönebilecek bir düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin