featured

Ark Invest, spot Bitcoin ETF başvurusunu güncelledi: Onaylanma olasılığı yükselecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Tanınmış finansal varlık yönetim firması Ark Invest, Bitcoin spot Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir başvuru ile değiştirdi. Değişikliklere göre Cathie Wood liderliğindeki firma, dosyalamanın başarısını olumlu yönde etkileyebilecek diğer önemli hususları tam olarak açıklamak için yeni bilgiler ekledi.

Açıklandığı üzere Ark Invest şimdi Bitcoin ETF tarafından desteklenecek varlığın fiyatlarını belirleme stratejisine ilişkin bilgiler ekledi. Ayrıca fonun dayanak varlığının velayetini nasıl sağlamayı planladığına ilişkin ayrıntılar da tamamen açıklanmıştır.

ETF

Sektördeki pek çok kişi Bitcoin ETF başvuruları ve devam eden SEC inceleme süreci konusunda zaten gergin olsa da Ark Invest başvurusunda yapılan değişiklikler en iyi endüstri analistlerinden yeni övgüler kazandı. Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’ın belirttiği gibi başvuruda yapılan değişiklikler baştan sona serpiştirilmiş ve orijinal başvuruya beş sayfa eklemiştir.

Analist, değişikliklerin Ark Invest’in SEC’in ürünle ilgili önceki yorumlarında dile getirdiği bazı önemli endişeleri ele alma konusunda proaktif davrandığı anlamına geldiğine inanıyor.

ETF’nin onaylanma şansı yüksek mi düşük mü?

Piyasa düzenleyicisi tarafından incelenmekte olan altıdan fazla aktif Bitcoin spot ETF başvurusuyla birlikte, onay alma beklentileri şaşırtıcı bir şekilde önemli ölçüde yükseldi. Sektör analistlerine göre iyimserlik aylardır hüküm sürüyor ve Ark Invest son değişiklikleriyle bu olumlu eğilimi doğruladı.

Bir Bitcoin spot ETF’si için onay alma şansı yüksek görülürken uzmanlar SEC’in herhangi bir firmaya bu ürünle ilgili ilk hamle yapma avantajını vermeyeceğini de belirttiler. Bu nedenle beklenti birden fazla başvurunun aynı anda onaylanacağı yönündedir.

U.Today

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin