featured

Bu altcoin’in boğaları yükselişi devam ettirme niyetinde! Bir sonraki hedef nerede?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki altcoin’lerden bir tanesi olan CHZ, bugün yapılan fiyat analizine göre yükseliş gösteriyor. CHZ için direnç 0,2283 dolarda iken, destek ise 0,1939 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bugün için altcoin olumlu fiyat hareketi ise 0,2253 dolara kadar dokundu. Bugünün yükselişini boğalar çabalarıyla devam ettiriyor. CHZ için bir sonraki direnç, mevcut fiyat seviyesinin biraz üzerinde olan 0,2283 dolarda bulunuyor. Fiyat söz konusu direnç noktasına yaklaştığında satış baskısı ortaya çıkabilir.

CHZ 1 günlük fiyat grafiği analizi:

1 günlük fiyat grafiğinde boğaların liderliği almasıyla bugün fiyatın arttığı görülüyor. Altcoin, bu yazının yazıldığı sırada 0,2253 dolar civarında işlem görüyor. Boğaların başlattığı toparlanma süreci nedeniyle fiyat son 24 saatte %11,99 oranında bir artış kaydetti. Aynı zamanda, CHZ’nin işlem hacmi de şu anda 690 milyon dolar. Bu da %159’luk bir yükseliş gerçekleştiği anlamına geliyor. Kripto para biriminin piyasa değeri ise 1,35 milyar dolarda.

altcoin CHZ grafik

Altcoin için MA 50 ve MA 200 seviyeleri birbirinden iyi bir mesafeye sahip. MA 50 seviyesi 0,2272 dolarda iken, MA 200 ise 0,1975 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu da yakın gelecekte hâlâ büyüme için yer olduğu anlamına gelir.

Teknik göstergelere bakıldığında MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerine çıktığı için şu anda boğaların trende hâkim olduğu söylenebilir. Altcoin’in günlük grafiğindeki RSI, 44,94 işaretinde. Bu da piyasada daha fazla satın alma baskısı için yer olduğunu gösteriyor.

CHZ 4 saatlik fiyat grafiği analizi:

4 saatlik fiyat grafiğinde de boğaların hâkimiyetinin olduğu görülüyor.  Daha önce altcoin, son birkaç gündür düşüş trendindeydi. Bugün, 4 saatlik grafikte yeşil mum çubukları göründüğü için düşüş yönünde bir engel gözlemlenmedi.

Saatlik Hareketli ortalama şu anda 0,1939 dolar seviyesinde CHZ fiyatında bir destek sağlıyor. MACD çizgisi ise şu anda 0,0043’te. Histogramın pozitif değerler göstermesiyle boğaların kontrolü ele geçirdiği doğrulanabilir. 4 saatlik grafikteki RSI, 57,03 işaretinde bulunuyor. Yani aşırı alım bölgesinin hemen altında.

Sonuç olarak

CHZ fiyat analizinde sonuç olarak, dünkü düzeltmenin ardından altcoin’in nihayet yükseliş momentumunu yakaladığı söylenebilir. Ancak 0,2283 dolarda bulunan bir sonraki direnç noktası yatırımcılar için bir satış fırsatı ortaya çıkarabilir. Teknik göstergeler de kısa vadede yükseliş eğilimini destekliyor ve daha fazla satın alma baskısı için yer var. Ancak, yakın gelecekte düşüş engelleri ortaya çıkabilir. Bu yüzden yatırımcılar, piyasa dinamiklerini yakından takip etmelidir.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin