Binance
featured
Binance

Gözde altcoin, kripto piyasasındaki satışlar devam ederken kritik desteği kaybedebilir!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – İyileşme yolundaki XRP Fiyatı, 0,55 dolar seviyesinde büyük bir engelle karşılaştı. Geçen yıldan bu yana bu direnç noktası, yatırımcılar için yüksek bir arz bölgesi oluşturarak yukarı yönlü büyümeyi sınırladı. Dolayısıyla bu engeli aşmak için mücadele eden gözde altcoin, satıcıların bu direnci savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu mücadele yakın gelecekte geçici bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

0,55 dolarda bulunan direnç, güçlü bir tedarik bölgesi olarak görev görüyor. 0,486 dolarda bulunan destek noktasının altına olası bir kırılma, gözde altcoin’in fiyatını %8 daha düşürebilir.

XRP için gün içi işlem hacmi, 1,73 milyar dolardır. Bu da %5’lik bir artış gerçekleştiği anlamına geliyor.

Günlük zaman grafiği, alıcıların 0,55 dolardaki direnç noktasındaki başarısız girişimlerini gösteriyor.

Grafikte oluşan tersine dönüş modeli, gözde altcoin’in fiyatını %11 düşürerek 0,486 dolardaki destek noktasına ulaştırdı. XRP, bu yazının yazıldığı sırada 0,4886 dolar civarında işlem görüyor ve şimdilik destek noktasının üzerinde kalmayı başardı.

XRP gözde altcoin

0,486 dolar seviyesi, 5 Haziran’daki satış sırasında olduğu gibi güçlü bir destek olarak duruyor. Bu destek noktasının korunması durumunda toparlanma devam edecektir.

Öte yandan, bu destek noktasının altına bir kırılma altcoin’in fiyatındaki düzeltmeyi uzatacaktır. Yani fiyat, %8 oranında düşüş yaşayarak 0,447 dolara dokunabilir.

Sıradaki hareket ne olacak?

0,55 dolardaki artan arz baskısı, XRP fiyatını düşüş eğilimi için baskı altına alıyor. Ortaya çıkan düşüş, 0,486 dolardaki bir sonraki önemli talep bölgesini vurdu. Günlük grafik, yukarıda belirtilen seviyeyi 50 günlük EMA ile uyumlu. %50 düzeltme seviyesi, güçlü bir birikim oluşturur ve kırılma olasılığını azaltır.

Ayrıca yatay hareketine rağmen günlük RSI eğimi, potansiyel düzeltmeyi destekleyen temel satış baskısının arttığını göstererek belirgin bir düşüş gösteriyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: