in

Ethereum Nedir ?

ethereum nedir
ethereum nedir

Kripto para sektörüne yeni bir bakış açısı getiren ve belkide kısa sürede en fazla ilgi çeken, merak edilen coinlerden biri olan Ethereum nedir? sorusunun cevabını araştırdık. Ethereum, piyasaya ilk çıktığı andan itibaren vizyonu sayesinde dikkatleri üzerine çeken ve gelişimini sürekli sistematik bir şekilde geliştiren ve güncelleyen bir teknoloji birimidir.

Ethereum Nedir?

Başlangıçta bir “altcoin” olarak görülmüş olsada içerdiği yenilikler ve alt yapı nedeniyle çok farklı bir sistem olan Ethereum; İlk lansmanında hiç beklemediği bir ilgi ile karşılaştı.
Basit olarak anlatmak gerekirse; ETH algoritmasını kullanan bir kripto işletim sistemidir. Ethereum’un kendi resmi web sitesindeki tanımı ise;

Ethereum, akıllı sözleşmeleri yürüten,  merkezi olmayan bir platform  olarak lanse edilirken; tam olarak kesinti, sansür, dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olmaksızın programlanmış olarak çalışan uygulamalar bütünüdür.

Bir çokları Ethereum nedir? dendiğinde geleceğin Bitcoin’i olarak kabul ederken piyasa değeri 2017 yılındaki değerlenişi kendisinden çok fazla söz ettirmesine neden oldu.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’e  göre Ethereum;

“Eğer kripto paralar ile dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırıyorsak ve Bitcoin’i ALTIN, Litecoin’i GÜMÜŞ olarak kabul ediyorsak, Ethereum PETROL’dür. Çünkü Ethereum’un altında yatan teknoloji dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağı olacaktır. Dünyada petrol nasıl bir çok sektör ve teknolojide kullanılıyorsa Ethereum teknolojisi için de aynı şey geçerlidir. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak. 

ethereum

Vizyon olarak her işletmeye, her devlet kurumuna entegre edilebilecek yapıya sahip olan Ethereum, algoritması gereği, scrypt madenciliği ile Asic cihazlara karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Sistem ağının geniş olması, GPU madenciliğine imkan sağlaması arz talep noktasında madencilerinde ilgisini çekerek şuan madencilik sektöründe en popülerlerin arasında yer almaktadır.

Eylül ayında yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkacak Ethereum şuan ki Kripto para sektöründe 1 tanesinin  350 $ dolar seviyesinde olmasının yanında ocak ayında 10 $ gibi rakam olduğu düşünülünce çok kısa sürede olan bu ilginin gelecekte katlanarak büyüceği yönünde görüşlerin olduğunuda belirtmek gerekir.Yasal Uyarı: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kar ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin’in ICO Tutumu Yüzünden Binance Borsası Hshare Coin’i Listesinden Çıkardı

Payza, Bitcoin Cüzdanını Faaliyete Geçirdi