in ,

Erik Voorhees, SEC düzenlemelerinin “sıfır değer” kattığını söylüyor!

Ripple ve SEC arasındaki davadan son gelişmeler
Ripple ve SEC arasındaki davadan son gelişmeler

Kripto Para Haber – Ripple ve SEC arasında geçen dava, son birkaç aydır sıklıkla gündeme geliyor. Tüm bunlara ek olarak SEC’in kripto para piyasasına karşı tavrı birçok kişi tarafından eleştirilip inceleniyor. Aslında, SEC’in kendi komisyon üyeleri, defalarca düzenleyici eksikliğinden yana şikayette bulundu.

Yakın tarihte gerçekleşen podcastte, ShapeShift’in kurucusu ve CEO’su Erik Voorhees, diğer şeylerin yanı sıra yukarıda belirtilen konu üzerinde tartıştı. CEO’ya göre, “karanlık uğursuz bulutlar” ABD kripto pazarının üzerinde dolaşmayı sürdürüyor. SEC Komiseri Hester Peirce’in “Güvenli Liman Önerisi” gibi çabalara rağmen durumun parlak olmadığını ifade etti.


SEC Ripple davasında ne yapmalı?

Aslında, Erik Voorhees, ayrıca ajansın peşinden gitmesi gereken kişilerin peşinden gitmediğini de söyledi. YSK’nın “yalan söyleyen, hırsızlık yapan, insanları dolandıran” kişilerin peşine düşmesi durumunda “alkışlayacağını” belirterek, şunlar söyledi:

…menkul kıymetler olarak sınıflandırmak ya da kabul etmemek, sadece rıza gösteren yetişkinler arasında gönüllü bir değiş tokuş olduğunda, bence sıfır değer katıyor.

Voorhees’e göre, bunun yerine SEC’in yapması gerekenin uyarı ve ikaz etmeleri olduğunu söylüyor. Voorhees, zorlama olmayan ve doğru bir iletişimle gönüllü bir ekonomik değişim yürütülebilir. SEC’in isteğinin Amerikalılara ters ve verimsiz olduğunu vurguladı.

Binance ve bu konuda BitMEX üzerindeki son düzenleyici baskı hakkında şu yorumu yaptı:

Yanlışlık neredeydi? Zarar neredeydi? BitMex gerçekten birine zarar verdi mi? Yoksa bunun için gönüllü olan diğer insanlara bir hizmet mi teklif etti? Çünkü kulağa ikincisiymiş gibi geliyor.

Şimdi, DoJ ve CFTC’nin BitMEX’in hizmet sunmak için doğru lisanslara sahip olmadığını iddia ettiğini belirtmekte fayda var. Voorhees, tüm bunların “suç dışı” olduğunu iddia ediyor. Tüm bunlara karşı gelerek sadece kaynak israfı ve üretken işletmelerin sonunun getirileceğini söyledi.

Erik Voorhees sözlerine şunları ekledi:

Asıl suç, özel mülkiyetin peşine düşen ve ticari işletmeleri yok eden düzenleyicilerdir.

Bu açıklamaların zamanlaması oldukça ilginç, özellikle de Gary Gensler’in stablecoinler hakkındaki açıklamalar yapmıştı. ShapeShift CEO’su Voorhees, SEC Başkanının “düzenlenmiş” sabit paralar fikrine şu cevabı verdi:

Eh, her şeyden önce, zaten düzenlenmişler. Stabilcoin ihraç eden ve onu itibari para ile destekleyen herkes yüklü miktarda finansal düzenlemeye sahip, bu yüzden stablecoinlerin düzenlenmediği fikrini ortadan kaldırmamız gerekiyor.

Böyle bir durumda, merkezi olmayan alternatifler bulunabilir. Voorhees örnek olarak, en büyük yararlanıcı ETH üzerindeki merkezi olmayan stabilcoin olan DAI’yı sundu. Daha fazla düzenleme gelişirse, daha fazla kullanıcı merkezi olmayan rotayı seçme seçeneğine sahip olacak.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum (ETH) 3.200 doların üzerinde kalırken Ether madenci bakiyeleri 3 yılın en yükseğinde

Ethereum fiyat değerlendirmesi – Yakın zamanda 3.000 dolar olacak mı?

Ukrayna kendi dijital grivnasını oluşturacağını açıkladı

Ukrayna kendi dijital grivnasını oluşturacağını açıkladı