Bu hafta kripto piyasasını önemli derecede etkileyebilecek olaylar!
Bu hafta kripto piyasasını önemli derecede etkileyebilecek olaylar!

Bu hafta kripto piyasasını önemli derecede etkileyebilecek olaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para piyasası mevcut makroekonomik koşullar altında düşüş eğilimini sürdürüyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 19 bin dolar ile 20 bin dolar aralığından çıkamıyor. Benzer şekilde, Ethereum güncelleme öncesinde gördüğü seviyelerine geri dönemiyor. Ancak, bu haftanın olayları güçlü bir kripto rallisine yol açabilir.

Kripto pazarı daha geniş pazarla güçlü bir korelasyon içindedir. Bu nedenle, kripto para piyasasındaki yükseliş ve düşüşler makroekonomik olaylara bağlıdır. Federal Rezerv şu anda yükselen enflasyon seviyelerini kontrol altına almak için niceliksel sıkılaştırmaya gidiyor.

Kripto rallisi için önemli olaylar

Mevcut makroekonomik ortam, güçlü bir kripto rallisi için elverişsiz görünüyor. Fed’in şahin duruşu piyasadaki yükseliş hareketlerini ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte, merkez bankasından gelecek olan herhangi bir pivot belirtisi, bir ralliyi hızlandırabilir. Ancak, aynı olaylar bir kripto çökmesine de neden olabilir.

İlk olarak, JP Morgan Chase, Citigroup, Morgan Stanley ve BlackRock gibi büyük şirketler kazanç raporlarını açıklayacak. Beklentileri karşılarlarsa, güçlü bir kripto rallisine neden olabilir. Ancak veriler beklentileri karşılamazsa piyasada başka bir diple sonuçlanabilir.

İkinci olarak, IMF Küresel Finansal İstikrar Raporunu yayınlayacak. Dünya bankası şimdiden resesyon uyarıları verdi. Fed bir durgunlukla mücadele etmek için dönerse, kripto piyasası yükselebilir.

Üçüncü olarak, Federal Açık Piyasa Komitesi Eylül toplantısı için tutanaklarını yayınlayacak. Fed şahin duruşunu geri kazanacağına dair herhangi bir işaret gösterirse, kripto piyasası bunu yeşil bir sinyal olarak alabilir.

Belki de en önemli olay Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi’nin açıklanmasıdır. TÜFE, verilere bağlı olarak güçlü bir kripto fiyat hareketi başlatacak. Benzer şekilde ABD de Üretici Fiyat Endeksi’ni yayınlayacak.

ABD ayrıca ilk işsizlik başvurularını da yayınlayacak. İşsizlik verileri, Fed’in enflasyonla mücadelesinin güçlü bir göstergesi. Son olarak, İngiltere Merkez Bankası’nın pivotu Cuma günü sona erecek. BOE, devam edip etmeyeceğine veya şahin bir duruşa geri dönüp dönmeyeceğine karar vermek zorunda kalacak.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin