in ,

Trump’ı dikkate almayan Bitcoin tehlikede: Bitcoin ve kripto paralar yasaklanabilir

Trump’ı dikkate almayan Bitcoin tehlikede: Bitcoin yasaklanabilir
Trump’ı dikkate almayan Bitcoin tehlikede: Bitcoin yasaklanabilir

Geçtiğimiz hafta genel olarak kripto para birimlerinin kaybettiğini açıklayan Trump, başlangıçta pazar duyarlılığını etkileyemedi. Ancak hafta sonunun ardından gerçekleşen bir arıza, Bitcoin’i 10.000 doların altına gönderdi.

Bitcoin ve kripto paralar yasaklanabilir

Trump’ın kripto para birimini yasaklama ihtimaline dair özel bir iş parçacığı yayınlayan analist Alex Krueger, teorik olarak biraz başarılı olabileceğini şu şekilde söyledi:

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yasaklama getirirse Bitcoin (BTC) fiyatı düşüşe geçebilir, ancak yasalar onu engelleyecektir. Perakende ve kurumsal yatırımcılar için giriş ve çıkış noktalarına odaklanan başkan, Bitcoin’i profesyonel olmayan tüketiciler tarafından kullanılan izole edilmiş, daha likit olmayan bir varlığa dönüştürmek istiyor

Bitcoin seçim malzemesi

Analist ayrıca şunları ekledi:

Trump, bankaların kripto borsalarına hizmet vermesini yasaklayarak ya da XYZ koşulları yerine getirilmediğinde bankaların borsaya hizmet vermemesini talep ederek de yaptırımlar uygulayabilir.

Ancak gerçekte Trump’ın Kongreyi Bitcoin’i yasaklama ihtiyacı konusunda ikna etmesi gerekir ve yürütme emri veya benzeri acil durum önlemleri ile kararlar alınsa bile milletvekilleri tasarıyı iptal edebilir. Bu nedenle bir yasaklama uygulanabilir, ancak yasa haline gelme olasılığı son derece düşük.

Ana akım medyanın yanlışlıkla 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Bitcoin’i bir kampanya konusu haline getirileceğini öne sürmesinin ardından birkaç gün sonra Trump’ın görüşleri ortaya çıktı. Forbes’in belirttiği gibi, rakipler, özellikle de Andrew Yang’la rekabet etmek için karşıt bir görüş olması gerekiyor. Çünkü Trump’ın rakibi, Bitcoin’in aslında ulusal politika düzeyinde benimsemesi gereken bir konu olduğunu düşünüyor.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Komşudan kripto paralar için çığır açacak adım

Komşudan kripto paralar için çığır açacak adım

Bitcoin dip veya çöküş: Analistler Bitcoin’de kan kaybını öngörüyor

Bitcoin dip veya çöküş: Analistler Bitcoin’de kan kaybını öngörüyor