Bitcoin fiyatında neden sert düşüş yaşandı; BTC fiyatında son durum!
Bitcoin fiyatında neden sert düşüş yaşandı; BTC fiyatında son durum!

Bitcoin fiyatında neden sert düşüş yaşandı; BTC fiyatında son durum!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin’in birkaç yılın en düşük seviyesine düşmesiyle yatırımcılar endişe duymaya başladı. Bununla birlikte, piyasa değerinde bu kadar büyük bir düşüşe tam olarak neyin neden olup olmadığı merak konusu oldu.

Santiment tarafından paylaşılan zincirleme verilere göre, dün hafif Bitcoin toparlanmasını kısaltmaya çalışan “aşırı hevesli” yatırımcılar dijital altının beklenmedik şekilde toparlanması sırasında önemli miktarda fon kaybı yaşadı.

Kripto piyasasında son durum

Piyasadaki tasfiye hacmi şaşırtıcı bir şekilde, tüm tasfiye edilen pozisyonların en az %26’sı açık olduğundan, ayıların mağdur olduğunu gösteriyor. Piyasada bu kadar güçlü bir düşüş olduğunda, olağan tasfiye boğaların alehine yaklaşık %90 civarındadır.

Piyasanın olağandışı durumu ve muazzam oynaklığı, ne boğaların ne de ayıların karşılayamayacağı bir şey oldu. Tasfiye hacmi 850 milyon dolara ulaşırken, geçen yıl sektörden en büyük fon çıkışlarından biri yaşandı.

Türev platformlarındaki açık faiz nispeten nötr kaldı. Bu da piyasada herhangi bir satış olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasadan artan çıkışların tehlikeli bir işareti olan türev ürünlerin spot muadillerinden güçlü bir şekilde ayrıldığı anlaşılıyor.

Binance gibi büyük sektör temsilcileri, fon çıkışını karşılamak için varlıklarının bir kısmını tasfiye etmek zorunda kalırsa, piyasa, fiyatların daha da dibe dalmasıyla birlikte ayı piyasasının devam edebileceğini gösteriyor.

Gbextr

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin