Bitcoin fiyatı ve dolar arasında şaşırtıcı korelasyon
Bitcoin fiyatı ve dolar arasında şaşırtıcı korelasyon

Bitcoin fiyatı ve dolar arasında şaşırtıcı korelasyon

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatıyla makroekonomik bir trend arasında şaşırtıcı bir korelasyon ortaya çıktı. Twitter’ın ünlü analistlerinden PlanB, stoktan akış fiyat modelini incelediğinde BTC’nin ABD’deki para basma hamlesinden faydalandığını savundu.

Bitcoin dolar basımının yükselmesini takip ediyor

PlanB’ye göre Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv’in nicel genişleme (QE) programlarının fiyat artışlarını tetiklediği görülüyor.

2013’ün üçüncü çeyreğinden 1,5 trilyon dolarlık hamleyi Bitcoin’in boğa piyasası izlemişti. 2020 ne getirecek? Şu an için 2 trilyon dolardayız ve artmaya devam ediyor.

Koronavirüse karşı Fed’in enflasyonist tepkileri, bu hamlenin elitleri zenginleştirmesine ve toplumun geri kalanının servetini yok etmesine sebep olacağını savunan kişileri şoka uğrattı.

Bununla birlikte Bitcoin’e yatırım yapanlar için, Fed’in dünyadaki merkez bankalarınınkine benzer politikası, ironik bir şekilde güç üretebilir.

Bitcoin’in 2008’deki mali kriz sonrasında doğduğunu hatırlatan ünlü analist, ABD Başkanı Donald Trump’ın söz konusu mali teşvik paketlerinin boyutunu artırmaya itiraz etmeyeceğini sözlerine ekledi. Zimbabwe’deki hiperenflasyona atıfta bulunan PlanB “Aynı Mugabe gibi, her şeyini ortaya koyacak.” dedi.

Afrika ülkelerinden Zimbabwe’de enflasyon oranı 2008 yılında, yüzde “89 seksilyona” ulaşmıştı. Seksilyonun ne olduğunu merak edenler için: 1 seksilyon, 1 sayısının yanında 21 adet sıfır olduğu anlamına geliyor.

cointelegraph

Bitcoin halving öncesinde bazı veriler alarm veriyor


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

Bizi Takip Edin