in ,

Bitcoin düzeltmesini doğru tahmin eden analist, BTC’nin yeni zeminini belirtiyor

Bitcoin düzeltmesini tahmin eden analist, BTC'nin yeni zeminini belirtiyor
Bitcoin düzeltmesini tahmin eden analist, BTC'nin yeni zeminini belirtiyor

Bitcoin fiyatını 9.000 dolara kadar düşüren oldukça vahşi bir düzeltmenin kurbanı oldu. Analistler arasındaki fikir birliği, Facebook’un Libra eleştirilerinin bazı yatırımcıları korkuttuğu. Bu nedenle korku hissiyatı fiyatları daha da azaltabileceği belirtiliyor.

“Bitcoin 3 bin seviyelerini bir daha görmeyecek.”

Bununla birlikte, analist ve tüccar FlibFlib’e göre, Bitcoin 3.129 dolarlık en düşük seviyesine bir daha yaklaşamaz.

Bir Tradingview yayınında FlibFlib, yeni bir Bitcoin düşüşünü reddetti ve kral kriptonun madencilik maliyetinin üzerinde kalarak madencilere kâr sağlayacağını belirtti. Analist, Satoshi Nakamoto’dan şu alıntıyı yaparak görüşünü destekledi:

… Herhangi bir malın fiyatı, üretim maliyetine doğru yükselme eğilimindedir. Fiyat maliyetin altındaysa, üretim yavaşlar. Eğer fiyat maliyetin üstünde ise, daha fazla üreterek ve satarak kar elde edebilirsiniz.

Ocak ayında JPMorgan, bir Bitcoin madenciliğinin üretim maliyetinin ortalama 4.060 dolar civarında olduğunu belirtti. Ancak, madencilerin Bitcoin başına 5.500 dolar ile kar elde edebileceği hesaplandı. Bu nedenle, FlibFlib, madencilerin birim başına gelirin ağır basması durumunda talebe istinaden satacağını belirtti. Benzer şekilde, maliyet 2018 ayı döngüsü boyunca gerçekleşen gelirden ağır bastığında satış yapılmadı.

Şimdi, madenciler önümüzdeki yıl Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving etkinliği nedeniyle yeni çıkarılmış Bitcoin’leri elinde tutuyorlar. Madenciler artık satışlarını, talep arttığında kârlarını aktifleştirmek umuduyla sınırlayacak.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin ve Ripple balinalarından devasa transferler!

Kötü balinalar iş başında: Milyar dolarlık Bitcoin satışını ve piyasa çökmesini bir balina tetikledi

kripto para

18 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin‘de (BTC) son durum