Bitcoin düşüşü ne zaman bitecek?
Bitcoin düşüşü ne zaman bitecek?

Bitcoin düşüşü ne zaman bitecek? Usta isim tarih verdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, son günlerde düşüşten kurtulmaya çalışan Bitcoin ile ilgili yeni tahminlerini açıkladı. Cowen, BTC düşüşünün ne zaman sona ereceğine dair fikirlerini paylaştı. Peki Bitcoin düşüşü ne zaman bitecek?

Analist, eski çöküşleri inceledi

YouTube’de çok geniş bir kiteleye hitap eden Cowen, yüksek hacimli tasfiye olaylarının tarihsel olarak Bitcoin’in bir sonraki yönü hakkında fikir verebildiğini söyledi.

Cowen, Aralık 2018, Mart 2020 ve Mayıs 2021’de gerçekleşen çöküşleri inceledi. Bitcoin’in son fiyat düşüşüne rağmen, bunun bir sonraki büyük hamleden önce destek sağlamak için gerekli olan enerji toplama aşaması olduğunu belirtiyor.

“Bu noktada benim felsefem, yılın ilk çeyreğindeki düşüş eğiliminde olacağımıza inanıyorum.”

Cowen, gösterge olarak hem Blockchain hem de sosyal metriklerden bahsediyor.

Bitcoin’in uyanması ve yükselmesi için ne gerekebileceğine ilişkin olarak Cowen, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak adlandırdığı ve bir BTC rallisinin izlediği piyasa trend değişikliğine destek sağlayan önceki kırmızı mum trendlerini vurguladı.

Bitcoin düşüşü ne zaman bitecek?

Cowen, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşebileceğini kimsenin kesin olarak bilmediğini, ancak Bitcoin’in 2022’de olumlu duyguları yeniden kazanacağından emin olduğunu söyledi.

“2022’nin tamamının düşüş eğiliminde olacağını düşünmüyorum.

Bence ilk çeyrekte düşüşte olacağız, ikinci çeyrek de düşüşle geçebilir.

Ancak yılın ilerleyen zamanlarında işlerin tersine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin gün içinde %10’un üzerinde düştü ve 36.442 dolardan işlem görüyor.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin