in

Bitcoin bu iki sebepten ötürü 11 bin doları aşabilir

Bitcoin bu iki sebepten ötürü 11 bin doları aşabilir.
Bitcoin bu iki sebepten ötürü 11 bin doları aşabilir.

Beş haneli fiyatlara yaklaşmak üzere olan Bitcoin güçlenmeye devam ediyor. Bu bariyeri geçtikten sonra, halving yaklaştıkça daha yüksek bir dalgalanmanın neredeyse kaçınılmaz olduğu düşünülüyor.

BTC, dünkü işlemlerde dört buçuk ayın en yüksek seviyesi olan 9 bin 850 dolara yükseldi ve yükseliş eğiliminin sürdüğünü gösterdi.

1- Bitcoin 10 bin dolara yaklaşıyor

Tradingview.com’a göre, Bitcoin şu anda piyasaların ters yönde gittiği Eylül 2019 sonundan beri görülmeyen bir seviyede.

Günlük RSI aşırı satım sinyali gösteriyor ve baskınlık azalıyor. Ancak grafikler BTC’nin geçen yılın mayıs ayından bu yana en uzun sürdürülebilir büyüme dönemine girdiğini düşünüyor.

Kripto analistleri, “patlama” olarak nitelendirilebilecek bir yükseliş için bir sonraki büyük engel olarak 10.000 dolarlık psikolojik engeli görüyorlar. Bu durumun önümüzdeki iki gün içinde gerçekleşme olasılığı %80 olarak tahmin ediliyor.

Ünlü analist LightCrypto, konuyla ilgili şöyle söyledi:

Hemen reddedilmek yerine beş haneli sayıların altında görülen konsolidasyon sebebiyle 10.000 dolar, Bitcoin’in halving öncesi yükseliş trendine devam etmesi için psikolojik bir baraj olmanın ötesinde bir önem kazandı.

Analist, bu engelin üstesinden gelindiğinde muhtemelen 11.000 dolara çok hızlı bir hamle olacağını ekledi. 10.800 dolar civarında tarihsel direnç var, bu yüzden Bitcoin fiyatı potansiyel geri çekilmeden önce duraklayabilir.

2- Halving için hissedilen FOMO

95 günden daha az bir süre kalan halving için momentum sürüyor. Pek çok analist, halving’in hâlâ tam manasıyla fiyatlandırılmadığını düşünüyor.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1225637401676009472?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1225637401676009472&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fhow-bitcoin-could-surge-to-11000-after-hitting-five-figures%2F

BTC_JackSparrow isimli analist, halving yaklaştıkça fiyatların yeniden yükseleceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyat tahminleri sadece mevcut piyasa resmine dayanarak yapılıyor. Şu an yükseliş trendi bu yılın başından beri bozulmadan kaldığı için inkar edilemez bir şekilde yükseliş piyasasında olduğumuz ifade ediliyor.

BTC yılın başından beri %36 değer kazandı.

bitcoinist

Bitcoin ağında tarihi dönüm noktası aşıldı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Avustralya, dünyanın Blockchain merkezi olmaya hazırlanıyor

Avustralya, dünyanın Blockchain merkezi olmaya hazırlanıyor

200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?

200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?