featured

ADA, son gelişmelere rağmen fiyatını yükseltemedi! Büyük ralli ne zaman başlayacak?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan Cardano (ADA), Vasil hard fork’un test ağında etkinleştirilmesinden sonra haziran ayında en büyük gelişmelerinden birini yaşadı. Bu hazırlık aşamasında, blockchain’in akıllı sözleşmelerinin elden geçirilmesini sağlamak içindi. Ancak olaya beklenen tepki tam olarak gelmedi.

Cardano bir kez daha başarısız oldu

Hard fork henüz ana ağda yayınlanmadı ancak, 28 Haziran blockchain için önemli bir dönüm noktası oldu. Ancak, hafta başından beri düşüş hissiyatı hâkim olduğu için fiyat desteklenmedi.

ADA grafik

Sonuç olarak ADA, bu yazının yazıldığı sırada 17 ayın en düşük seviyesi olan 0,445 dolar civarında işlem görüyor. Böylece, tüm kurtarma girişimleri geçersiz kalmış oldu.

Yine de bu düşüşler önceden bekleniyordu. ADA potansiyel olarak 1 Ağustos 2022’ye kadar düşüş eğilimine maruz kalacak ve sonrasında da %125’lik bir ralli yapabilir.

Fakat bunun olması için Cardano yatırımcılarının ağı desteklemesi gerekecek.

Gbextr

Hard fork testnet’te yayına girdiğinde, ADA sahipleri aniden ağda aktif hâle geldi. Zincir içi verilere göre, haziran ayı boyunca azalan blockchain’deki işlem sayısı, ay sonuna kadar %33,3’lük bir artış kaydetti.

Sonra neler oldu?

Vasil hard fork’un testnet’te yayınlanmasından sonraki 24 saat içinde işlemler 60,000’den 80,000’e  yükseldi. Doğal olarak, bu işlemlere dahil olan toplam hacim de 7,5 milyar dolardan 9 milyar dolara yükseldi.

Ancak ilginç olan gelişme, ADA arzının toplam yüzdesindeki ani düşüş oldu. Yatırımcılar, korkudan 24 saat içinde 237 milyon adet token sattı.

Bu token’lar, hem değer hem de arz dağılımı açısından gerçekten önemli olmasa da, yatırımcıların herhangi bir maliyette hâlâ kâr elde etmeye odaklandıklarını vurgulamaktadır.

Ayrıca, 2 Temmuz’un son 24 saatinde toplam Cardano cüzdanları %90 oranında artış yaşayarak 2,200’den 4,200’e yükseldi. Bu, altcoin tekrar yükseldiğinde Cardano için faydalı olacak artan katılımın bir göstergesidir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin