Ortak
featured
Binance

ADA fiyatı iyi bir geri dönüş yapabilir! İşte, toparlanmayı tetikleyen en önemli faktör…

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Crypto Capital Venture’un kurucusu olan Dan Gambardello, ADA fiyatının toparlanma olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyor. Dan Gambardello’ya göre bu toparlanmayı tetikleyecek olan şey, Cardano DeFi ekosistemi girişleri.

ADA

Cardano’nun ADA cinsinden ifade edilen kilitli toplam değeri (TVL), 22 Mart’ta 420,26 milyon token ile yeni zirvelere dokundu.

DefiLlama’nın verilerine göre, Cardano’nun TVL’si yaklaşık 144 milyon dolar. Staking hesaba katıldığında bu değer daha da artıyor ve yaklaşık 155 milyon dolara yükseliyor.

Bu yazının yazıldığı sırada ADA 0,384 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte %2,80 oranında bir düşüş kaydetti. Kripto piyasasında şu anda lider Bitcoin’in değer kaybetmesi sebebiyle genel olarak düşüş eğilimi mevcut.

TVL neden önemlidir?

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) sisteminde veya genel olarak DeFi protokollerinde yatırılan kripto varlıklarının toplam değeri, “kilitli toplam değer” (TVL) olarak adlandırılır. Bu belirli alana olan ilgiyi değerlendirmek için çok önemli bir ölçü haline geldi.

Bir DeFi platformunun TVL’sindeki artışı genellikle likiditedeki artış ve projenin başarısını destekleyen diğer faktörler takip eder.

Bir DeFi platformundaki para yatırma işlemlerinin bir kısmı veya hatta tamamı, yerel token cinsinden olabilir. Böylece, protokolün dolar cinsinden TVL’si yerel token’ların değeri ile adım adım artar. Cardano örneğinde, 406,69 milyon ADA şu anda DeFi’de kilitli durumda.

Bazı analistler, ilgili para biriminin adil bir şekilde fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığını belirlemek için DeFi TVL’nin kullanılabileceğine inanıyor. Bir token, TVL’si ile piyasa değeri arasındaki bağlantının ne kadar aşırı olduğuna bağlı olarak aşırı değerli veya düşük değerli görünebilir.

U.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: