XRP analizi
XRP analizi: Düşen kanal içindeki XRP, bir yükseliş kırılımı gerçekleştirebilir mi?

28 Kasım XRP fiyat analizi: XRP düşüş trendini kırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Kasım XRP fiyat hareketleri için kritik detayları şu şekilde belirledik:

 • XRP dün 35 sentin altına sarktıktan hızlı bir şekilde toparlanarak yükselen bir ivmeye girdi.
 • Bu yükseliş hareketi ile XRP/USD paritesinin 10 günlük düşüş trendini kırdığı görülüyor.
 • XRP’nin şu an bulunduğu konum (38 sent) bir önceki yukarı hareketinin tepe noktası olup, kripto para için kritik bir nokta olarak duruyor.

28 Kasım XRP fiyat hareketleri

10 gündür süren düşüş hareketi 35 sentte taban yaptıktan sonra XRP’nin bu seviyeye iyi tutunarak yeni bir yükseliş hareketi başlattığı görülüyor. Düşüş trendi hızlı bir şekilde yukarı yönlü kırıldıktan sonra ise XRP bir önceli yükselişin tepe bölgesi olan 38 senti test ettiğini görüyoruz.

Aynı zamanda XRP/USD paritesinin sabah saatlerinde test ettiği bu seviye 200 saatlik hareketli ortalamasına denk gelmektedir. Bundan dolayı bu önemli bir direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. Öğleden sonraki hareketlerde 38 sent engeli başarılı bir şekilde geçilebilirse 40 sentin üzerine doğru yeni bir yükseliş hareketi ile karşılaşabiliriz.

Gün içerisinde 38 sent barajı aşılamaz ise XRP/USD paritesi son direnç seviyesi ve şimdiki destek seviyesi olan 100 hareketli ortalamasına (0,3660 dolar) kadar gerileyebilir. Sonrasında bu iki hareketli ortalama arasında dalgalı seyretme olasılığı görülen paritenin, yönünü belirlemesi bu iki dinamik destek ve direnç noktalarındaki hareketlerine bağlı olacaktır.

XRP’nin gün içi destek ve direnç seviyelerini ise şu şekilde özetleyebiliriz;

 1. Direnç: 0,3855
 2. Direnç: 0,4000
 3. Destek: 0,3666
 4. Destek: 0,3604

XRP için önemli teknik göstergeler

4 saatlik XRP/USD grafiğinde;

 • MACD göstergesi pozitif bölgede alıcı yönlü hareket ediyor.
 • Stokastik osilatör, aşırı alım bölgesinde.
 • RSI göstergesi, 50 seviyesinin hemen altında yatay seyrediyor.
 • CCI pozitif bölgede fakat 100 seviyesinin altında bulunuyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin