youtube
2022 için umut vaat eden 2 kripto para birimi!
2022 için umut vaat eden 2 kripto para birimi!

2022 için umut vaat eden 2 kripto para birimi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para fiyatları 2022’de zorlu bir başlangıç ​​yaptı ve piyasanın toplam kapitalizasyonu %28 düşüşle 1.6 trilyon dolara geriledi.  Solana ve Algorand, rakiplerine göre teknik avantajları nedeniyle daha geniş kripto pazarından daha iyi performans göstermeye hazır görünüyor.

Solana

Solana Mart 2020’de piyasaya sürüldü ve 33 milyar dolarlık piyasa değeriyle hızla yedinci en büyük kripto para birimi haline geldi. Varlık, hızı ve aktif geliştirme ekibi sayesinde baskın konumunu koruyabilir.

Elde edilen verilere göre, Solana, Ethereum’un 15’ine kıyasla saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebilir. Bunu, doğrulama sürecini hızlandırmak için veri bloklarını zaman damgalarıyla işaretleyen, geçmiş kanıtı adı verilen benzersiz bir yenilikle başarıyor. Solana’nın teknik hüneri yatırımcıların dikkatini çekti ve başlangıcından bu yana fiyatını %13.000’in üzerinde yükseltti.

Bununla birlikte, Solana’nın zorlukları da yok değil. Platform, ağı tıkayan yinelenen işlemler nedeniyle 22 Ocak’ta büyük bir kesinti yaşadı. Geliştiriciler en son olayı bir güncelleme ile çözdü ve önümüzdeki sekiz ila 12 hafta içinde daha kapsamlı iyileştirmeler yapmayı planlıyor.

Bank of America analisti Alkesh Shah’a göre, kesintiler kısmen “Solana’nın başarısının bir işlevi” çünkü kullanıcı benimsemesi çok hızlı arttı. Ayrıca platform Aralık 2021 itibariyle 2.35 milyon aktif kullanıcı adresine sahip. Rakip Ethereum’un 2016’da benzer kesintiler yaşadığını belirtmek de önemli, bu nedenle yeni blok zincirlere bu tür zorluklar için birçok örnek var.

Algorand

Algorand sadece 6.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasında bulunuyor. Web sitesine göre, geliştiricileri “merkezi olmayan ve geleneksel finans arasındaki yakınlaşmaya” güç vermeyi planlıyor. Ancak Algorand, benzersiz teknik özellikleri nedeniyle daha yakından görülmeye değer.

Algorand, madencilerin mevcut kripto paraları kullanarak işlemleri doğruladığı bir hisse kanıtı (PoS) blok doğrulama sistemi kullanır. Ancak doğrulayıcıların kendi kendine seçildiği diğer PoS sistemlerinden farklı olarak Algorand, madencileri kullanıcıları arasından rastgele seçer. Bu sistem Algorand’ı daha merkezi olmayan hale getirir ve bir kullanıcı alt kümesinin ağ güvenliği üzerinde çok fazla etki sahibi olmasını engeller.

Algorand’ın avantajları burada bitmiyor. Resmi web sitesine göre Algorand çatallanamaz, yani blok zinciri bir bölünme yoluyla güncellenemez. Bu, 105 kez çatallanan Bitcoin ile tam bir tezat oluşturuyor. Algorand’ın çatallanmayan tasarımı, onu blok zincirinde saklanan dijital mülkiyet kanıtı olan NFT’ler için istikrarlı bir platform haline getirir.

Yenilikçi tasarımına rağmen Algorand, 2019’daki lansman fiyatından %56 düşüşle 0,94 dolara düştü ve bu da yatırımcılar tarafından göz ardı edildiğini gösteriyor. Ve değişken kripto para birimi endüstrisinde geleceği tahmin etmek imkansız olsa da, platformun benzersiz özellikleri piyasa duyarlılığının iyileşmesine yardımcı olabilir.

fool


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin