in

2021’in ilk yarısında toplam kripto para kullanıcısı sayısı iki katına çıktı!

2021'in ilk yarısında toplam kripto para kullanıcısı sayısı iki katına çıktı!
2021'in ilk yarısında toplam kripto para kullanıcısı sayısı iki katına çıktı!

Kripto Para Haber – Kripto para kullanıcılarının toplam sayısı, 2021’in ilk yarısında iki katına çıktı. Bu yükselişin arkasında kurumsal benimsenme ile DOGE ve SHIB gibi şaka coin’lerinin artışı gösteriliyor. 

Toplam kripto para kullanıcı sayısı iki katına çıktı

Crypto.com tarafından küresel kripto benimsenmesi üzerine yapılan araştırmaya göre, kripto kullanıcılarının sayısı bu yıl 21 Ocak’tan bu yana ikiye katlandı.


Rapor, Haziran ayı sonuna kadar 220 milyondan fazla kullanıcıyı tanımlayan çeşitli parametrelere dayalı Blockchain verileri kullanarak önde gelen 24 kripto borsasından bilgi topladı. Şubat ve Mayıs, yeni kullanıcı girişinin zirveye ulaştığı aylardı: 203 milyon.

Altcoinler tırmanışta

Altcoin piyasası da 2021’in ilk aylarında önemli bir büyüme kaydetti ve kullanıcı sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. İlginç bir şekilde rapor, Ethereum’un bu yıl Bitcoin’in büyümesini geride bıraktığını vurguladı.

Nisan ayındaki piyasa çöküşünden hemen sonra, Ethereum, Mayıs ayı boyunca ve Haziran ayı sonunda zirveye ulaşan büyük bir kurumsal ilgiye tanık oldu.

DOGE ve SHIB çok etkili oldu

Rapora göre altcoin piyasasına olan ilgideki artıştan SHIB ve DOGE sorumluydu. SHIB’nin kesin getirisini bulmak zor, ancak Blockchain verileri, DOGE’nin 2021’in ilk yarısında %3.663’ün üzerinde arttığını gösteriyor.

Crypto.com kurucu ortağı Said Kris Marszalek konuyla ilgili şunları söyledi:

2021’in ilk yarısında platformumuzda ve sektör genelinde gördüğümüz büyüme çok cesaret verici. Kripto paraları cüzdana koyma hedefimizi sürdürürken büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Bir Coinbase raporuna göre, Ethereum’un ticaret hacmi 2021’in ilk altı ayında %1400’den fazla artarak ETH’nin işlem hacmini 1,4 trilyon dolara fırlattı.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanı dijital para için kritik tarihi açıkladı: Pilot uygulama başlıyor!

Ripple ikinci çeyrek raporunu yayınladı: XRP işlem hacmi, satışlar ve çok daha fazlası

Ripple ikinci çeyrek raporunu yayınladı: XRP işlem hacmi, satışlar ve çok daha fazlası