Sıcak Haber: SBF, komiteye vereceği hesap öncesi Bahamalar’da şok yaşadı

Sıcak Haber: SBF, komiteye vereceği hesap öncesi Bahamalar’da şok yaşadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Sam Banman-Fried, bugün ABD komitesine ifade verecekti. Ancak gece geç saatlerde Bahamalar’dan SBF ile ilgili şok bir karar geldi. FTX’in eski kurucusu ABD Kongresi huzuruna çıkması planlanmadan bir gün önce, Bahamalar yetkilileri tarafından tutuklandı.

Bahamalar tarafından gelen şok kararla beraber ABD hükümeti suç duyurusunda bulunduğu sırada Sam Bankman-Fried’i yakaladı. Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder, 12 Aralık Pazartesi günü yaptığı açıklamada, SBF’yi iade sürecine kadar gözaltına aldıklarını söyledi. ABD’nin New York Güney Bölgesi avukatı Damian Williams, Manhattan’daki federal savcıların Salı günü SBF aleyhindeki davayı açacağını ve daha fazla ayrıntı paylaşacağını da sözlerine ekledi.

Sam Bankman-Fried (SBF) ifade verebilecek mi?

Pazartesi günü kripto dünyası için oldukça sıcak başladığını söylemiştik. Gece saatlerinde ise yeni bir sıcak gelişme yaşandı. Bahamalar, SBF için tutuklama kararını yürürlüğe koydu. Yetkililer, şu an gözaltına aldığını söylese de bazı kaynaklarda tutuklandığı belirtildi. Şimdi bir diğer merak edilen konu da ABD komitesine ifade verebilecek mi?

SBF’nin tutuklanmasının ardından House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, D-Calif. tutuklanmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Waters, tutuklanmanın ardından bir mesaj paylaştı:

“Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’da Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcısı’nın talimatıyla tutuklandığını duyunca şaşırdım. Bay Bankman-Fried’i adalete teslim etme sürecinin başlamasının zamanı geldi.

Ancak, kamuoyunun da bildiği gibi, ekibim ve ben, Bay Bankman-Fried’in salı günü Komitemiz önünde ifadesini almak için son bir aydır gayretle çalışıyoruz. Bu öğleden sonra Bay Bankman-Fried ve avukatlarından Komite huzuruna çıkmayı planladığına dair teyit aldık. Fakat sonrasında tutuklandığını öğrendik.”

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: