Binance
featured
Binance

SHIB fiyat tahmini: Shibarium’un yeniden piyasaya çıkışı SHIB için boğa rallisini ateşleyebilir mi?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu (SHIB) ekibi, ilk lansmanın teknik sorunlarla dolu olmasının ardından Shibarium L2 ağını özel modda yeniden başlattı. SHIB fiyatı 0,0000008 dolarda sabit kaldı, ancak zincir üzerindeki göstergeler boğaların her an harekete geçebileceğini gösteriyor.

Shiba Inu, milyonlarca işlemin yapıldığı aylarca süren testlerin ardından 16 Ağustos’ta katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium ana ağını başlattı. Ancak bir dizi teknik sorunun ardından hızla durduruldu. Shiba Inu sahiplerinin ağdaki güvenlik açığı korkusuyla Shibarium’un ilk lansmanından bu yana tokenlarını kendi kendilerine sakladıkları tahmin ediliyor.

Shibarium sonrası piyasa arzında düşüş yaşandı!

İki milyon dolarlık bir sigorta planının güvencesine rağmen kripto değişim cüzdanlarına yatırılan Shiba Inu şimdi bir yıldan fazla bir süredir en düşük seviyeye düştü. Cryptoquant’tan alınan veriler Shiba Inu Borsa Rezervlerinin, 16 Ağustos’taki Shibarium mainnet lansmanından hemen sonra, 17 Ağustos’ta devam eden düşüşüne girdiğini gösteriyor. Veriler büyütüldüğünde SHIB Borsa Mevduatlarının Şubat 2022’den bu yana bu kadar düşmediği görülüyor.

Shibarium

Borsa Rezervleri, yatırımcıların tanınmış kripto borsa cüzdanlarında tuttukları toplam SHIB bakiyelerindeki gerçek zamanlı değişiklikleri takip eder. Yukarıdaki grafik 5 Ağustos ve 12 Ağustos’taki son Shiba Inu fiyat artış trendlerinin Borsa Rezervlerindeki önemli düşüşlerden önce geldiğini göstermektedir.

17 Ağustos ve 26 Ağustos tarihleri arasında Shiba Inu sahipleri 0,000008 dolar olan mevcut piyasa fiyatından 14,5 milyon dolar değerinde 1,8 trilyon SHIB tokenı çekmiştir. Bu rakama, Shiba Inu’nun geçtiğimiz haftaki ortalama işlem hacminin yüzde 10’undan fazlası.

Bu durum, Shibarium’un başarılı bir şekilde yeniden piyasaya sürülmesinin ardından yaşanabilecek bir başka potansiyel arz sıkışıklığının, Shibarium FUD’unun azalması ve piyasa talebinin artması hâlinde SHIB fiyatı için bir oyun değiştirici olabileceğini vurgulamaktadır.

SHIB piyasa talebi hâlâ büyük ölçüde nötr

Muhtemelen Shibarium ile ilgili son ağ kırılganlıklarından korkan Shiba Inu birçok ağ katılımcısı son haftalarda işlem faaliyetlerini gerçekleştirmekten kaçındı. Aşağıdaki grafik, Shiba Inu ağındaki günlük Aktif Adreslerin 16 Ağustos’tan bu yana azaldığını göstermektedir. 26 Ağustos itibariyle, 16 Ağustos’ta kaydedilen 8.214 Aktif Adrese kıyasla yüzde 56’lık bir düşüşle 3.647’ye gerilemiştir.

Aktif adresler, bir blok zinciri ağı üzerinde ekonomik işlemler gerçekleştiren katılımcıların günlük sayısını tahmin eder. Bu da işlemler için SHIB kullanan yatırımcı sayısının önemli ölçüde düştüğü anlamına geliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde SHIB fiyatı son birkaç gündür 0,0000008 dolar aralığında nötr seyretmeye devam ediyor.

Sonuç olarak SHIB fiyat hareketi önümüzdeki günlerde ağa geri dönen kullanıcılara önemli ölçüde bağlı olacaktır. Shibarium fiyaskosu ile piyasa talebindeki düşüş arasındaki korelasyon, Shibarium’un başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasının SHIB fiyatı için nasıl bir oyun değiştirici olabileceğine işaret ediyor.

Shiba Inu fiyat tahmini: 0,000014 dolara doğru potansiyel kırılma

Yukarıda analiz edilen zincir üzerindeki veri noktaları, piyasa talebi geri döndüğünde Shiba Inu fiyatının muhtemelen 0,000014 doları yeniden test edeceğini göstermektedir. Mevcut Shiba Inu sahiplerinin giriş fiyatı dağılımını gösteren In/Out of Money Around Price (IOMAP) verileri de bu öngörüyü doğrulamaktadır.

Aşağıdaki grafik, 370.440 sahibinin ortalama 0,000011 dolar fiyattan 272,9 trilyon SHIB satın aldığını göstermektedir. Erken satış yaparlarsa anlık bir geri çekilmeye neden olabilirler. Bununla birlikte piyasa talebi tahmin edildiği gibi artarsa boğalar ralliyi derhal 0,000014 dolara doğru itebilir.

Buna karşılık Shibarium FUD yeniden piyasaya sürüldükten sonra devam ederse düşüş eğilimi gösteren tüccarlar 0,000006 doların altında bir geri dönüşü zorlayabilir. Ancak 133.510 sahip ortalama 0,000006 dolar fiyattan 41 trilyon SHIB satın almıştı. Sağlam dururlarsa bir toparlanmayı tetikleyebilirler. Ancak bu destek tutamazsa SHIB fiyatı 0,000006 doları daha da geri çekebilir.

beincrypto

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: