Polygon'da yeni gelişmeler yaşandı! MATIC ağında kesintiler tamamen sonlanacak mı?
Polygon'da yeni gelişmeler yaşandı! MATIC ağında kesintiler tamamen sonlanacak mı?

Polygon’da yeni gelişmeler yaşandı! MATIC ağında kesintiler tamamen sonlanacak mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Polygon geçen hafta yaşanan ağ kesintisinin ardından, blockchain projesi Heimdall’da sistemin v0.2.8’e yükseltildiği bir hard fork uygulayacağını duyurdu. Beklenmeyen ağ yükseltmesinin 18 Mart 2022 Cuma günü tamamlanması bekleniyor.

Popüler Katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü, 11 Mart’ta 11 saatten fazla süren bir ağ kesintisi yaşadı ve ağ kesinti boyunca yeni bir blok üretmedi. 15 Mart’ta Binance, sınırlı bir sürede senkronizasyon düğümleri için MATIC para yatırma işlemlerini askıya aldı. Sorun, ağ teknik bir yükseltmeyi tamamladıktan sonra başladı ve Polygon’un fikir birliğine varamamasına neden oldu.

Polygon’un yeni yükseltmesi nasıl olacak?

O dönemki talihsiz gelişmeyi topluluğa duyuran Polygon, şunları söyledi:

“Yükseltmede fikir birliğini etkileyen ve farklı Heimdall doğrulayıcılarının zincirin farklı sürümlerinde olmasına neden olan ve böylece 2/3 fikir birliğine ulaşamayan bir hata olabileceğinden şüpheleniyoruz.”

Soruna geçici bir çözüm sağlamak için, MATIC bor zincirinin engelini kaldırdı ve ağ çalışmayı durdurmadan önce öncekini kopyalayan birkaç aralık oluşturdu. Oluşturulan aralıkların 20 Mart 2022’ye kadar çalışması bekleniyor. Ancak, daha fazla sorunla karşılaşmamak için Polygon, Heimdall’ın gerektiği gibi çalıştığından emin olmak istiyor. Buna dayanarak, yükseltmenin ağ kesintisine kalıcı bir çözüm getireceğini umarak Heimdall Hard Fork’u piyasaya sürecekti.

thecryptobasic

Gbextr

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin