in , ,

NFT çılgınlığı devam ediyor, bu dijital sanat eseri 69 milyon dolara satıldı

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!
NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!

Bir dijital sanat eseri NFT’nin rekor kıran bir satışında, Mike Winkelmann’ın (Beeple) son parçası “Her gün – İlk 5000 Gün” 69 milyon dolara satıldı. Açık artırma, 250 yıllık müzayede evi Christie’s tarafından Makersplace NFT platformunda gerçekleştirildi.

Bu muhtemelen şimdiye kadar satılan bir dijital sanat eseri için en pahalı NFT! Son satış, Christie’ye göre bu, Beeple’ı “yaşayan en değerli üç sanatçı” arasına soktu.


Başlangıçta, Tron CEO’su Justin Sun’ın 60,25 milyon dolarlık teklifle kazandığına dair haberler vardı. Ancak Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, son anda bir Tron temsilcisi, bir başkası tarafından daha yüksek teklif verildiğini doğruladı. Yayına gönderilen bir e-postada, Tron’un işletme ve kurumsal geliştirme başkanı Roy Liu şunları söyledi:

NFT kesinlikle bizim neslimiz için bir devrimdir. Hem Justin hem de Tron Vakfı teknoloji için çok heyecanlılar ve bunun etrafındaki ekosistem gelişimini büyük ölçüde destekleyecekler.

Beeple’ın Eserleri ve NFT’lerle Yolculuğu

Bepple’ın “Her Gün – İlk 5000 Gün” dijital sanat eseri, temelde 2013’ten beri yarattığı tüm görüntülerin bir kolajı. Sanat eseri, blockchain üzerinde çalışan özel bir kriptografik token türü olan bir NFT’ye bağlandı.

Non-Fungible token (NFT) pazarının büyümesi, son birkaç ayda Beeple’ın bir servet kazandırdı. Geçtiğimiz Ekim ayına kadar Beeple, dijital sanat eserlerini yaklaşık 100 $ ‘a satıyordu.

Önceki aylarda diğer NFT satışlarını başarıyla gerçekleştirdikten sonra 69 milyon dolarlık en son rekor kıran satış geldi. Geçtiğimiz Ekim 2020’de Beeple, NFT pazarına girdi ve o zamandan beri satışları devam ediyor. İlk NFT serisini her biri 66,666,66 dolara satmıştı. Aralık 2020’de toplam 3,5 milyon dolara başka bir dizi sattı.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!

Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grayscale Investments, Bitcoin ETF hazırlıkları mı yapıyor?

Grayscale Investments, Bitcoin ETF hazırlıkları mı yapıyor?

Ripple yöneticileri, offshore ticaret kayıtlarını vermeyi reddediyor

XRP Fiyat Analizi: 12 Mart