featured

LATAM bölgesine yatırım sürüyor: Bitbase, kripto ATM’si açacak…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Latin Amerika ülkelerindeki kripto heyecanı tüm şirketlerin dikkatini çekiyor. Şirketler bu bölgede yatırım yapmaya devam ederken büyük atılımların geldiğini görebiliyoruz.

LATAM bölgesinin büyümesinde en büyük pay sahibi El Salvador oldu. Ülke geçtiğimiz yıl Bitcoin’i tanıması üzerine büyük ölçüde bölgeyi kalkındırdı. Her ne kadar IMF, bu kararı riskli bulsa da ülke attığı adımdan vazgeçmedi.

Diğer yandan bölgedeki ülkelerde kripto alanında çalışmalarını sürdürdü. Birçok şirketlerle anlaşma yapılarak yatırımlar bölgeye kazandırıldı ve kazandırılmaya da devam ediyor. Son olarak kripto ATM şirketi olan Bitbase yeni planlarını duyurdu.

Bitbase’den Venezuela’ya yeni operasyon

Latam ülkeleri, kripto varlıklarının bazı ülkelerde ulaştığı alaka düzeyi nedeniyle kripto para borsaları ve şirketler için çekici bir bölge haline geldi. Bunun nedeni, yüksek enflasyon ve devalüasyon seviyeleri de dahil olmak üzere bölgenin karşı karşıya olduğu ekonomik sorunlardan kaynaklanması olarak gösteriliyor.

Merkezi İspanya’da bulunan bir kripto para birimi deposu ve ATM şirketi olan Bitbase, bu yıl Venezuela’da yeni operasyonlar açmaya hazırlanıyor. Şirket şimdi de açılacak mağazalar ve kripto ATM’leri için eleman arıyor. Bitbase, ülkede bir ofis açan ilk uluslararası borsalardan biri olmaya şimdiden aday.

Koşullar, ülkeyi kripto para birimi kullanımının büyümesi için verimli bir zemin haline getirdi. Bitbase, ülkede birkaç mağaza açması, bu büyümenin devam edeceğini gösteriyor. Bu konuda Bitbase’in Venezuela’daki yöneticisi Enrique De Los Reyes konuyla alakalı şunları söyledi:

“Bu yıl Venezuela’ya çok ama çok güçlü gidiyoruz. Venezuela’da faaliyet göstermek için ihtiyacımız olan tüm lisanslarla ilgili çalışmaya devam ediyoruz. Kripto para birimlerinin doğru kitlesel benimsenmesi (iyi kullanım) imajını vermek istiyoruz.”

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: