Kripto piyasasındaki düşüş hareketi ne zaman son bulacak?
Kripto piyasasındaki düşüş hareketi ne zaman son bulacak?

Kripto piyasasındaki düşüş hareketi ne zaman son bulacak?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kısa vadeli piyasa ve zincir üstü veriler yaklaşmakta olan toparlanmaya işaret ediyor. Yatırımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan zincir üstü göstergelerin çoğu, piyasanın uzun vadeli analizine yöneliktir. Ancak gün içi çizelgeleri ve türev ticareti kullananlar yatırımcılar için de seçenekler bulunur. “Alıcı Alış Satış Oranı”, yatırımcıların yaklaşan kısa vadeli piyasa hareketlerini görmelerine yardımcı olan göstergelerden biridir.

Gösterge basitçe piyasadaki uzun ve kısa hacim arasındaki oranı ölçer. Oranlara bölünen bu kadar basit bir gösterge, bize piyasanın kısa vadeli oynak hareketlerine dair bir ipucu verebilir.

Aslında metrik, türev yatırımcıların anlık niyetlerini yansıtıyor. Ana dezavantajlardan biri, metriğin beklenmedik bir alım veya satım hacmi artışını tahmin edememesidir. Bu, büyük yatırımcılar elindekileri almaya veya satmaya istekli olduğunda meydana gelir.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1534312358885081090

Teknik göstergeler ne diyor?

Göstergenin şimdi gösterdiği gibi, yatırımcıların fiyatı daha da zorlamaya hazır olduğunu gösteren en son olan fiyat hareketlerine rağmen boğalar şu anda piyasayı kontrol ediyor.

Göstergeler nispeten yüksek doğruluk sunsa da, Bitcoin Mayıs ayından bu yana oluşan konsolidasyon kanalının üst sınırını geçemediğinden tahmin edilen fiyat hareketi gerçekleşmeyebilir.

İki gün önce, Bitcoin, Binance üzerindeki düzenleyici baskının artmasının ardından piyasadaki artan korkuların ardından destek hattını kıramadı.

Yazım sırasında, Bitcoin 30.429 dolardan işlem görüyor ve konsolidasyon kanalının alt sınırı olan 30.000 dolara geri dönüyor. Etherum ve diğer alternatif kripto para birimleri de değerlerinin yaklaşık %5’ini kaybetti.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin