Dünya genelinde kripto sahipleri ne kadar oldu: İşte son yapılan çalışma…

Yarın büyük gün: Peki şu an kripto piyasasında son durum ne?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Dünya ekonomisi kadar dijital paralar içinde yarın büyük gün. Her faiz kararı öncesinde beklentiler büyüse de bu sefer işin daha farklı olduğu düşünülüyor. Özellikle de ekonomistler, kararın sürpriz yapmasından endişe ediyor. Beklentiler 75 baz puanda kalırken sürprize açık olduklarını da saklamıyor.

Tüm bu endişelerin için kripto piyasası ise büyük bir stres altında. Her faiz kararında olduğu gibi yine ter atmaya yönelik hareketlerini yineliyor. Ancak bu sefer psikolojik sınırın altında kalması daha büyük çöküşlere neden olabileceği düşüncesini artırıyor.

Sadece Bitcoin üzerinde bile düşündüğümüzde ciddi bir yıkımın oluşmasını görebiliriz. Kripto piyasası için Bitcoin’in izleyeceği yön tüm varlıkları peşinde sürükleyecektir. Hatta yarın gelecek olan 100 bazlık bir artış daha da süreci kötüye götürebilir.

Kripto piyasası Fed kararına hazırlıklı mı?

Kripto yatırımcılarının çoğunluğu 75 bps’lik bir artış bekliyor. Pek çok uzman, 75 baz puanlık bir artışın, tamamen fiyatlandırıldığı için aslında bir kripto rallisine yol açacağına inanıyor. Gerçekten de, bu fiyat hareketinin tarihsel bir önceliği var.

Haziran ayında, Fed’in olağandışı büyük bir 75 baz puanlık artışla faiz oranlarını yükseltmesi, kripto piyasasında bir kan gölüne yol açmıştı. 

Bitcoin, on yıldan fazla bir süredir en kötü mali çeyreğine sahip olmuştu. Ancak Temmuz ayındaki benzer büyüklükteki bir artışın piyasaya olumsuz bir etkisi olmadı. Aslında, piyasalar ilk düşüşün ardından yükseldi.

Gbextr

75 baz puanlık senaryoya kripto piyasası bir nebze hazır olabilir. Ancak daha büyük bir artış fiyatları dip noktalara götürmesi olasıdır. Genel olarak Bitcoin ve Ethereum’a baktığımızda sırasıyla 19.150 dolar ve 1.360 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 19.000 doların üzerinde kalması hatta daha da iyi fiyatlanma yapması tüm piyasaya pozitif yansıyacaktır.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin