featured

Rahatlama rallileri başladı! Kripto para piyasası artık yükselişe geçebilecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para piyasası bir süredir devam eden volatilitenin ardından bugün nihayet biraz durulmuş gibi görünüyor. Piyasa lideri olan Bitcoin son 24 saat içinde 21,266 dolara kadar yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada ise 20,900 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin’in olumlu fiyat hareketinin ardından altcoin’ler de hareketlendi ve yükselişe başladı.

BTC çarşamba günü 20,000 doların altına düştü. Bununla birlikle altcoin’ler de darbe aldı. İyi tarafından bakarsak, Bitcoin perşembe günü 20,000 doların üzerindeki yerini yeniden kazanmayı başardı.

kripto

CoinMarketCap verilerine göre en büyük kripto para birimi son 24 saat içinde %2,16 oranında bir yükseliş kaydetti. Ancak son 7 gün içerisindeki performansına bakacak olursak hâlâ %0,70 düşüş yaşadığını görebiliriz.

BTC fiyatının bir kez daha 20,000 doların üzerine çıkmış olması piyasanın geneli için oldukça önemli. Çünkü, fiyatların çok uzun süre düşük seviyelerden işlem görmesi büyük sorunlar yaratabilir. Analist Riyad Carey, fiyatlar düşük kalırsa hacimlerin azalacağını, riskten korunma fonlarının gevşeyeceğini, ücretlerin sıkışacağını ve borsaların teste tabi tutulacağını söyledi.

Gbextr

Yükseliş devam edecek mi?

Perşembe gününden bu yana biraz rahatlama yaşayan tek kripto para birimi BTC değildi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) şu anda son 24 saatte yaklaşık %5,06 oranında bir artış kaydetti ve bu yazının yazıldığı sırada 1,148 dolar civarında işlem görüyor.

Bazı altcoin’ler mevcut olumlu duygulardan yararlandı ve gün boyunca yükseldi. Gözde altcoin’lerden olan MATIC %17,97 oranında yükselirken, Cosmos (ATOM) ise %8,75 oranında değer kazandı.

Perşembe günü borsalar da biraz rahatladı. S7P 500 perşembe günü %1 yükselirken, Nasdaq ise %1,5 oranında artış kaydetti. Bu, daha riskli varlıkların da iyileşme yaşayacağına işaret ediyor.

CoinQuora


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin