youtube
featured

Kripto dünyası yeni stablecoin ile tanıştı: O varlık yükselişe imza attı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Aynı adaşı protokoldeki yerel belirteç olan NEAR, 26 Nisan Salı günü blok zincirinin geniş çapta beklenen stablecoin’i USN’nin ticarete başlamasıyla yükseldi. Haber dün akşam saatlerinde gelmesiyle ivme yakalayan NEAR, bugünde iyi bir başlangıç yaptı.

NEAR, üç haftanın en düşük seviyesinden yaklaşık %10 yükseldi ve şu anda 14,8 dolar civarında işlem görüyor. Ancak kripto pazarındaki daha geniş kayıpları takip eden token, haftalık göstergede hala %12 düşüş ile dikkat çekiyor.

NEAR Protokol’ün algoritmik stabilcoin’inde ticaret Pazartesi günü geç saatlerde başladı. USN, NEAR merkezli merkezi olmayan kuruluş Decentral Bank tarafından başlatıldı. Token dinamik bir getiriye sahip olacak olsa da, Decentral, erken borç verenlerin muhtemelen %20’lik bir getiri alacağını ve bunun Terra’nın UST stabilcoin’ine rakip olacağını söyledi.

NEAR’ın stablecoini piyasaya giriş yaptı

USN, algoritmik bir stablecoin. ABD doları karşısında 1:1 sabit değerini korumak için bir tokenomik ve bir rezerv karışımı kullandığı anlamına gelir. Kullanıcılar, USN’yi basmak için NEAR tokenları yakabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

USN’nin rezervleri Merkez Bankası tarafından tutulacaktır. DAO, USN’de ticaret için 10 milyon dolarlık ödül dağıtmak için aylık oylama yapmayı planlıyor. Belirtecin algoritmik doğası, onu Terra’nın UST’si ile doğrudan rekabete sokuyor.

Kaynaklar, USN’nin bu ayın başlarında planlanan lansmanını sızdırmıştı. Bu lansman neticesinde, NEAR fiyatlarının rekor seviyelere yakın yükselmesine neden olmuştu. USN için ana cazibe noktası ise, önerilen %20 getiridir.

cryptolegions

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin