2023 yılında Ethereum fiyatı, artabilecek mi?

Ether fiyatı düşüş trendini durdurabilecek mi? Yoksa risk devam ediyor mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, nihayet 7 Aralık’ta yükselen bir trend çizgisiyle genişledi. Bu sayede artık 16.900 dolar seviyesinin yakınında destek buldu. En değerli ikinci kripto para birimi Ethereum ise 1.240 doların üzerinde destekleniyor. Bu seviye, 2 saatlik zaman diliminde görülebilen çift dipli bir modelle geliyor.

Büyük kripto para birimleri, 7 Aralık’ın başlarında karışık bir çanta içinde işlem gördü. Genel kripto değeri 850 milyar dolar ile dün aynı değerde kaldı.

Ether fiyatı, altcoin’lere öncülük etmesi nedeniyle büyük önem taşıyor. Düşüş trendini bozmak isteyen para birimi, 4 saatlik grafikte 1.250 dolarlık desteğe düştü. Ether fiyatı, bu seviyenin üzerinde bir mum kapanışı bir toparlanma sağlama potansiyeline sahip. 

Artı tarafta, ETH 1.300 $ direnç seviyesini kırma potansiyeli bulunuyor. 50 günlük hareketli ortalama 1.250 dolara yaklaşırken, yükseliş eğilimi güçlü olmaya devam ediyor.

Ether fiyatında direnç/destek alanları

Ethereum fiyatı, 1.300 dolarlık direnç bölgesinden aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. ETH/USD paritesinin saatlik tablosunda 1.255 dolar civarındaki dirençle kısa vadeli bir daralma üçgeninin üzerinde bir kırılma oldu. 

Gbextr

Ether fiyatı şu anda 1.275 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Ethereum, 1.275 $ direncinin üzerinde başka bir artış başlatamazsa, aşağı yönlü hareketine devam edebilir. Aşağı yönlü ilk önemli destek 1.240 dolar seviyesinin yakınında.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD artık düşüş bölgesinde ivme kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
  • Ana Destek Seviyesi – 1.240 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi – 1.275 dolar

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin