Dikkat çeken rapor: Ethereum sonunda Bitcoin'i geçecek mi?
Dikkat çeken rapor: Ethereum sonunda Bitcoin'i geçecek mi?

Dikkat çeken rapor: Ethereum sonunda Bitcoin’i geçecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Ethereum son zamanlarda hızla yükseliyor. Piyasalar, BTC fonlama oranlarının düşmesiyle birlikte türev ürünler bölümünde genellikle düşükler kaydediyor. Buna rağmen Ether türevleri piyasası yükseliş görünümünü sürdürdü. Sonuç olarak, son kayıtlar ETH’nin seçenekler açık pozisyonunda BTC’yi geçtiğini gösteriyor.

Ethereum Options OI ilk kez BTC’leri geride bıraktı

İskandinav kripto yatırım firması Arcane Crypto kısa süre önce kripto türevleri piyasası hakkında bir güncelleme yayınladı. Geçen hafta BTC opsiyon piyasasının ilgili durumunu vurguladı. Bu endişelerin ortasında, Ether vadeli işlemleri ile ilgili olumlu gelişmeler paylaştı.

Bir grafiğe göre, Ether opsiyonları Open Interest (OI) son zamanlarda 8,2 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye yükseldi. Bununla birlikte, yakın zamanda kaydedilen 8,2 milyar dolarlık OI ile Ether, BTC’nin 5,4 milyar dolarlık OI’sinn önüne geçti. Bu durum Ether’in OI’sinin BTC’leri ilk kez geçmesi olacak.

Ethereum Merge’nin fiyata etkisi

Rapora göre, Ether’in türevler bölümündeki başarılı performansının arkasındaki neden The Merge olarak değerlendiriliyor. Ethereum, Birleştirme yaklaşırken, topluluk içindeki neredeyse tüm tartışmaların merkezinde kaldı. Popülerlik yayıldıkça, yükseliş duyguları da güçlendi.

Ayrıca, Ethereum’un Fonlama Oranı da oldukça umut verici görünüyor. Fonlama Oranı, piyasadaki uzun pozisyon yatırımcıların hakimiyetini gösteriyor. Ek olarak, son 24 saatte 31 milyon dolara ulaşan kısa pozisyonların daha fazla tasfiye edildiği görülüyor.

The Merge’in 15-16 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan hype, Ether’in piyasa duyarlılığını önemli ölçüde artırdı. ETH’nin paylaşılan verilere göre şu anda Amerikan kurumsal yatırımcılar üzerinde nispeten güçlü bir satın alma baskısı olduğunu gösteriyor. Raporlama sırasında, ETH şu anda 1.892 dolardan işlem görüyor ve geçen hafta %11 değer kazandı.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin