featured

Dikkat! Bu iki stablecoin sabitlenmekten uzak: Sonunuz UST’ye benzemesin!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto varlıklar düştüğünde yatırımcılar güvenli liman olarak sabit yatırımlara yöneliyor. Sabit yatırım dediğimizde aklımıza hemen stablecoinler geliyor. Ancak günümüzde artık stablecoinlerde risk teşkil ediyor gibi. Son olarak iki stablecoin daha fiyatını sabitleyemedi. UST’nin başına gelen olaya benzer olması yatırımcıları tedirgin edebilir. Alanlar ya da alacak olanlar dikkat…

TRON’un yeni piyasaya sürülen sabit parası USDD ve Waves’in USDN’si, son kripto çöküşünün ortasında ayrıldı. İki token, UST’ye benzer şekilde çalışan algoritmik stablecoin yapısına sahip. Ancak buna rağmen TerraClassicUSD’nin son çöküşünden sonra iki varlık artan bir ilgi gördü.

Kripto borsaları USDD ve USDN’ye karşı uyarıyor

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası olan Upbit, sırasıyla TRON ve WAVES’in algoritmik stabilcoinleri için olası risklere karşı bir uyarı yayınladı. USDD ve USDN, sabit ABD doları değerlerinden ayrıldı. TRON’un USDD’si tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.9757 $’a dokundu. WAVES’in Neutrino USD’si Nisan ayında 0,78$’da en düşük seviyesini görmüştü. Şimdi ise 0,95 dolar alanında dolaşıyor.

Güncel piyasa koşullarına bakıldığında Upbit, söz konusu stablcoinler arasında fiyat dalgalanması olasılığının bulunduğundan bahsetti. De-pegging değerinin artabileceğini ekledi. Bu nedenle WAVES ve TRX’e yatırım yaparken dikkatli olunması gerektiğini yineledi. Bununla birlikte, Upbit’in algoritmik kararlı belirteçleri ve diğer dijital varlıkları izleyeceğinden bahsetti.

Stablecoinler stabil değil

Stabilcoinlerin toplam piyasa değeri şu anda 158,2 milyar dolara düştü. Geçen ayın çöküşünün ortasında en hızlı büyüyen istikrarlı token olan USDD, 0.98 ortalama fiyattan işlem görüyor. Toplam 723 milyon token sirkülasyonu var. 

Bununla birlikte, TRON’un kurucusu Justin Sun, USDD’nin değerini korumak için 700 milyon değerinde USDC jetonunun enjekte edildiğini duyurdu. WAVES’in USDN’si son çöküşünü kapatmayı başardı. Fakat yine de teklif edilen değerin altında işlem görüyor. Daha önce, ekip dolar değerini geri kazanmak için bir canlanma planı açıklamıştı.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin