BNB için pum yakın mı? İşte yakılan coin miktarı…

Bu DeFi protokolünde yakım onaylandı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Önemli DeFi protokollerinden biri olan Bancor, yakım işlemi için onay aldı. Geçtiğimiz hafta topluluk tarafından oylamanın sonuçları belli oldu. Buna göre protokol, büyük bir yakım işlemine kalkışacak.

Büyük ölçüde Federal Rezerv’in niceliksel gevşeme önlemleri sayesinde, küresel makroekonomik manzaranın geçtiğimiz yıl boyunca hızla bozulmaya devam ettiği gerçeği inkar edilemez bir gerçek. Bu, likiditenin küresel olarak kurumasına neden oldu. Böylece hisse senetleri, emtialar ve kripto dahil olmak üzere bir dizi piyasayı etkiledi.

Kripto varlıkların bir hayli fazla etkilenmesi projelerin yeni yollar aramasına neden oldu. Fiyat kayıplarının etkili olması değer düşüklüğü oluştururken, güveni de sarstı. DeFi protokolleri bu süre zarfında büyük kan kaybı yaşadı. İşte tüm bunların yaşanması Bancor’u harekete geçirdi. Enflasyonist bir ortamda yakım ile miktar azaltılması çözüm olarak sunuldu.

DeFi protokolü yüzde 10’un üzerinde yakım yapacak

Popüler merkezi olmayan borsa protokolü Bancor topluluk üyeleri, yeni bir karar için toplanmıştı. Varlığın potansiyel fiyat hareketini desteklemeye yardımcı olmak için BNT’yi yakarak yerel kripto para biriminin toplam arzını (BNT) azaltan kritik bir öneriye oy verdi.

En basit anlamıyla token yakma, bir para biriminin dolaşım havuzundan sabit sayıda kripto paranın çıkarılmasına izin veren bir mekanizma olarak düşünülebilir. 

KuCoin, Binance, Gate.io ve MEXC Global dahil olmak üzere birçok borsa ve popüler kripto projesi bu faaliyetlere destek veriyor. Yapılan açıklamaya göre ise BNT’nin yüzden 10’dan fazla kısmı yakılacak.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin