featured

Bu altcoin, piyasanın kötü performansına rağmen yeşil kalmayı başardı! Ralli devam edebilecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasında yakından takip edilen altcoin’lerden bir tanesi olan MATIC, lider Bitcoin’in tekrar 20,000 doların altına düştüğü son 24 saatte yeşil kalmayı başaranlardan bir tanesi oldu.  Fiyat, kısa süre önce grafikte ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu da alıcıların yeni bir yükselişe hazır olduğunu gösteriyor. Ancak beklenen ralli nereye kadar gidecek?

altcoin MATIC

Şu anda MATIC, potansiyel olarak %32 oranında bir iyileşme rallisi yapabilecek fırsata sahip. Grafikteki boyun çizgisinde bulunan destek noktasının altında kesin bir kapanış yapılması durumunda, altcoin için yükseliş tezi geçersiz kalacaktır.

MATIC için gün içi işlem hacmi 725,4 milyon dolardır. Bu da %77’lik bir kazanç anlamına gelmektedir.

MATIC fiyatında devam eden düşüş trendi, son iki ayda yüksek oynaklığa tanık oldu. Sonuç olarak, altcoin, tek taraflı bir yönü koruyamadı ve 0,3158 dolarda bulunan destek noktasının üzerinde dalgalandı.

Bununla birlikte bu konsolidasyon, MATIC sahipleri için bir kurtarma fırsatı sunan, tersine çevrilmiş bir baş ve omuz modeline dönüştü. Geçtiğimiz hafta MATIC grafiği, boyun çizgisinde bulunan direnç noktasını ardışık beş mum ile kırmayı başararak agresif alım hareketlerine işaret etti.

Gbextr

Düşük hacimli aktivite ile desteklenen yeniden test aşaması, yatırımcıların alım tarafındaki ilgisini gösteriyor. Bugün, altcoin’in fiyatı %1,21 oranında artış yaşadı ve yeniden test sonrası ralliyi yönetmeye çalışıyor.

MATIC alıcıları boyun çizgisinde destek noktasına çevrilmiş alanın üzerinde kalmayı başarırsa, satın alma baskısı %32 oranında bir ralliyi tetikleyebilir. Bu ralli sonucunda altcoin’in fiyatı 0,75 dolara kadar yükselebilir.

Öte yandan, bugünün mumuna eklenen yüksek fiyatın reddedilmesi durumunda yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Bu hareket sonucunda da fiyat 0,46 dolara doğru bir düşüş yaşayabilir.

Teknik göstergeler

EMA’lar: 20 ila 50 günlük EMA arasında işlem gören altcoin’in fiyatı bir yön seçme mücadelesi veriyor. Ayrıca her iki engeli de yeniden test eden MATIC, yatırımcıların bu seviyelere saygı duyduğunu ve iki EMA seviyesinden de bir kopuş ile rallinin desteklendiğini gösteriyor.

RSI: RSI eğimleri, yükselen yükseliş momentumunu yansıtan yeni yüksek zirvelerle doğru bir ralliye işaret ediyor.

Altcoin için takip edilmesi gereken direnç noktaları 0,68 dolar ve 0,75 dolar seviyelerinde iken, destek noktaları ise 0,46 dolar ve 0,31 dolar seviyelerinde bulunuyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin