featured

Bu altcoin, ayılara teslim olmamak için mücadele ediyor! Destek kaybedilirse düşüş derinleşebilir

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki altcoin’lerden bir tanesi olan UNI, bu yılın başından beri önemli bir değer artışı kaydetti. Geçtiğimiz hafta, UNI %6 oranında yükselmeyi başardı. Ancak son 24 saatte %2,2’lik bir düşüş yaşadı. Altcoin’in fiyatı şu anda, kritik destek noktasına çok bir seviyede işlem görüyor.

Talep ve birikim günlük grafikte düşüş kaydettiği için altcoin’in teknik görünümü düşüş eğilimli bir yapıya sahipti. Talepte tekrar hafif bir düşüş gerçekleşmesi, ayıların bir sonraki ticaret seansında kontrolü ele geçirmesine neden olacaktır.

Piyasa lideri olan Bitcoin, 25,000 dolar seviyesinin altına düştüğünde, piyasanın geri kalanı da onunla birlikte düştü. Bu yüzden çoğunluğu şu anda ani direnç seviyelerinin altında işlem görüyor. Boğaların kontrolü yeniden ele geçirebilmesi için Uniswap’in 7 doların üzerine çıkması gerekiyor. UNI şu anda, 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden %86 daha düşük.

UNI günlük fiyat grafiği analizi:

UNI, bu yazı yazıldığı sırada 6,78 dolar civarında işlem görüyor. Fiyat, 6,60 dolarda bulunan kritik destek noktasına oldukça yakın. Bu yüzden satın alma gücünde daha fazla düşüş yaşanması durumunda fiyat, 6,30 dolara doğru sürüklenecektir. Ancak yatırımcılar sırasıyla 6,60 dolar ve ardından 6,40 dolar seviyelerinde kısa devre yapma fırsatları bulabilirler.

Uniswap altcoin grafik

Son işlem seansında işlem gören UNI miktarı kırmızıydı. Bu da düşüşün devam ettiği anlamına geliyor.  Piyasada talebin artması durumunda, altcoin’in fiyatı sırasıyla 6,90 dolar ve 7 dolar seviyelerine yükselebilir. UNI 7,60 doları geçebilirse boğalar yeniden güçlü bir şekilde piyasa geri dönüş yapabilirler.

Teknik göstergeler

Uniswap günlük grafikte aşağı yönlü bir sapma oluşturmuştu. Göreceli Güç Endeksi, bir düşüş kaydettikten sonra 50 işaretinde kaldı. Göstergedeki düşüş, satın alma gücündeki bir değer kaybını yansıtıyor. Gösterge düşüş eğilimi oluşturdu. Bu nedenle fiyat da bir düşüş gerçekleştirdi.

UNI fiyatı, 20 SMA seviyesinin üzerinde. Bu da altcoin’in piyasadaki fiyat ivmesini artırdığı anlamına geliyor. Fiyat, bu yazının yazıldığı sırada aşağı doğru hareket ediyor. Eğer 20 SMA seviyesinin altına düşerse satıcılar üstünlük kazanabilir.

Altcoin, %50 Fibonacci seviyesini talep etmedikçe grafiğinde değer kaybetmeye devam edecek. %50 Fibonacci seviyesi, fiyat için bir pivot noktası görevi görecek. Diğer teknik göstergeler de piyasanın ayılardan yana taraf olmaya başladığını gösteriyor.

Fiyat momentumunu ve trendin tersine döndüğünü gösteren MACD, satın alma sinyallerine bağlı yeşil histogramlarda bir düşüş gösterdi.

Bollinger Bantları, fiyat oynaklığını tespit etmekten sorumludur. Bantlar geniş ve paralel kaldı. Bu da fiyatın bu iki bant arasında hareket edeceğini ve üst bandın bir direnç çizgisi olarak hareket edeceğini düşündürdü. Bu genellikle altcoin’in daha fazla fiyat düşüşü yaşayabileceği anlamına gelebilir.

NEWSBTC


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin