youtube
Salı günü, New York yargıcı Tether ve Bitfinex'e USDT stablecoin'in desteğini gösteren belgeler sunmaları için emir verdi. Tether (USDT) ve kripto para borsası Bitfinex ABD’li yargıç ile karşı karşıya geldi. Aslında bu karşılaşma bir süredir oluyordu. Sadece biraz araya zaman girmişti. Bir grup yatırımcının stablecoin ihraççısı Tether Limited ve kardeş kripto borsası Bitfinex'e karşı açtığı üç yıllık toplu dava halen sürüyor. Dava, iki firmanın kripto piyasalarını manipüle etmek için USDT stabilcoini kullandığını ve USDT'nin desteğini yanlış beyan ettiğini iddia etti. Tether ve Bitfinex ise bu iddiaları reddediyor. Tether ve Bitfinex’ten hangi belgeler istendi? Tether, USDT'nin üretim taleplerini desteklenmesiyle ilgili olarak “genel defterler, bilançolar, gelir tabloları, nakit akış tabloları ve kar ve zarar tabloları (…) sunmalıdır. teklif]) ve kripto emtia işlemleri gibi belgeleri istedi. Diğer sabit paraların alım satım veya transferlerinin kayıtlarını, alım satımların zaman çizelgesi hakkındaki verileri ve ayrıca Bitfinex, Bittrex ve kripto borsalarında sahip olduğu hesaplarla ilgili her türlü ayrıntıyı ABD’li yargıç ile paylaşmak zorunda. Hakim ise verdiği kararın arkasında. Hatta aldığı kararı şu şekilde gerekçelendirdi: “USDT'nin ABD doları ile desteklenmesini değerlendirmek. Davacıların temel iddialarından birine gidiyor gibi. Davalılarının desteksiz USDT kullanarak kripto emtia işlemleri yaptığı ve bu işlemlerin piyasayı şişirmek için stratejik olarak zamanlanmış olduğu düşünülüyor.”

Borsalardaki Tether hacmi artışta: Peki bu ne anlama geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Piyasa istihbarat platformu Santiment, borsalarla ilgili yeni bir veri paylaştı. Tether arzı, 9 Mayıs’ta %19.7’den 10 Ağustos’ta %42’ye çıktı. Borsalarda USDT arzı Nisan 2020’den bu yana ilk kez %42’nin üzerine çıktı. 

Santiment’e göre bu, 2 yıllık yüksek satın alma gücünün bir işareti ve aynı zamanda kripto piyasaları toparlanırken tüccarların kar elde ettiğini gösteriyor.

Kripto borsalarındaki USDT arz oranı, üç ay içinde büyük bir artışa tanık oldu. Mayıs ayından Temmuz ayının sonlarına kadar kripto pazarlarının iki önemli aşamasının ortasında gözlemledi. Kripto kışının en soğuk dokunuş dönemi ve piyasaların hafif toparlanması gibi. Bunun ışığında, borsalardaki Tether (USDT) arz oranındaki artış iki önemli gösterge gönderiyor.

Tether artışı piyasayı olumlu yönde tetikliyor

Tether, 29 Temmuz’da para basmaya devam etti. O zamandan beri piyasa değerine birkaç milyar ekledi. Kripto topluluğundaki birçok kişi, stablecoin arzındaki artışın bir yükseliş sinyali olduğunu düşünüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yakın tarihli bir tweet’te, “İlk 10’dan 3’ü (kripto para birimleri) sabit paralar, yani aralarında oturan ve geri dönmeye hazır çok sayıda “para” var. İnsanlar kriptodan çıkmak istiyorsa , çoğu sabit para tutmazdı.”

cryptolegions

Borsalarda USDT arz oranı şu anda %42

Santiment grafiğinde görüldüğü gibi, USDT’nin borsalardaki toplam arzının oranı Mayıs ayına göre iki katından fazla arttı. Topluluk, 9 Mayıs’ta %19.7’lik bir orana tanık oldu. Ancak bu oran şimdiki %42’ye yükseldi. 

Grafik ayrıca, özellikle piyasaların çöktüğü Haziran ayında kaydedilen bir artışı gösteriyor. Bu, yatırımcıların düşüşü veya kapitülasyonu satın alma hareketini gösterebilir.

Artış, kurumsal ve perakende yatırımcıların piyasalara girmek için bir ilgi gösterdiğini ve görünürde bir toparlanma olduğunu gösterebilir. Bu, en son 2020’nin başlarında görülen yüksek bir satın alma gücü anlamına geliyor.

Piyasaların geri dönüş belirtileri göstermesiyle birlikte çoğu yatırımcı, yaklaşan ralliden kâr etmek isteyecektir. Sonuç olarak, ticarete girmeye hazırlanırken stabilcoin varlıklarını artırmaya çalışacaklar. USDT, istikrarlı bir para birimidir, bu nedenle arzının borsalardaki oranı önemli ölçüde artar.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin