Bitcoin'de RSI ve korku göstergeleri kırmızı alarm veriyor:
Bitcoin'de RSI ve korku göstergeleri kırmızı alarm veriyor: "Son 2 yılın en kötüsü" ne anlama geliyor?

Bitcoin’de RSI ve korku göstergeleri kırmızı alarm veriyor: “Son 2 yılın en kötüsü” ne anlama geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin’in RSI göstergesi, “aşırı satım” bölgesine geldi. Gelinen tehlikeli seviye, son olarak Mart 2020’de meydana gelen COVID çöküşü sırasında görülmüştü.

Kripto para piyasası sert çöktü

Kripto para piyasası, son birkaç gün içinde 400 milyar doların üzerinde değer kaybetti. Toplam piyasa değeri şu anda 1,7 trilyon doların altına gerilemiş vaziyette.

Kripto paraların çoğu geçen hafta çok sert çöktü. Ethereum %27,7 geriledi, BNB ise %27,8 düştü. ADA’da düşüş %17,6 seviyesinde gerçekleşirken SOL %36,2 ile büyük darbe yedi. Bitcoin’in fiyatı şu anda 35 bin dolar civarında ve son haftada neredeyse %20 değer kaybetti.

Teknik açıdan bakıldığında, piyasa koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçmek için yaygın olarak kullanılan Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI), aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi aşırı satım alanına düştüğünü belirtmek oldukça önemli.

RSI ve korku göstergeleri çok kritik bir noktaya geldi

RSI’nin Mart 2020’de meydana gelen COVID çöküşünden bu yana “oversold” yani aşırı satım bölgesine girmediğini de belirtmiş olalım.

Piyasa duyarlılığından bahsetmişken, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre aşırı bir korku durumundayız gibi görünüyor.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin