in , ,

Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin 2014 ayı piyasası ile benzerliği

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Mart ayından beri en sert çöküş geliyor!
Bitcoin yatırımcıları dikkat: Mart ayından beri en sert çöküş geliyor!

Kripto para tüccarı NebraskanGooner, Bitcoin mevcut fiyat hareketinin, BTC’nin bir yıl içinde 931 dolardan sadece 310 dolara düştüğü 2014 ayı piyasasına alışılmadık bir şekilde benzediğini fark etti.

https://u.today/sites/default/files/inline-images/EOr2hqWWsAAV00H.jpg


Ayılar kontrolü elinde tutabilir

Bitcoin bu yıl aynı deseni takip ederse, fiyatı Kasım ayına kadar 4.000 doların altına düşebilir, bu da önümüzdeki ödül yarılanması etkinliğinin BTC fiyatını potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabileceğine inananlar için büyük bir şok olabilir.

Nebraskan Gooner, BTC fiyatının 25 Eylül’de yüzde 20’den fazla düşmesinden hemen önce, 20 Eylül’de bu iki zaman dönemini karşılaştıran fraktal analizini yayınladı. Bitcoin asla 6.000 doların altına düşmese de (dip 6.400 dolardı) , bu grafiği takip edenler, Bitcoin’in 4. çeyrekte fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin edebilirdi.

Bununla birlikte, büyük fark, 2014 ayı pazarının, 2016’da ünlü bir yeni boğa piyasasını başlatan önceki ödül yarılanmasından iki yıl önce gelmesidir. BTC’nin, iki yıllık bir ayı pazarından sonra 2020’de bir kez daha bir engelle karşılaşması pek mümkün görünmüyor.

Bitcoin için boğa senaryosu

Tüccar “masterluc”, 2013’ten beri tüm Bitcoin döngülerini doğru bir şekilde tahmin etmesiyle biliniyor ve Bitcoin fiyatının 2020’de 70.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, düzeltmeyi Aralık ayında gerçekleşen 6.400 $ seviyesi olarak işaret ediyor.

https://u.today/sites/default/files/inline-images/Bitcoin%20Price15_0.png

Fundstrat’tan Tom Lee, 2020’nin Bitcoin için 2019’dan daha iyi bir yıl olabileceğinden de emin gibi. Yahoo! Finans, jeopolitik konuların, halving’in ve kurumsal adaptasyon birleştiğinde BTC için büyük bir boğa trendi olduğunu açıkladı.

u.today


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin düşüşüne rağmen borsa tokenleri uçuşa geçti.

Binance CEO’su yatırımcıya tüm fonlarını BNB’de tutmamasını önerdi

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

Peter Schiff, tüm Bitcoin’lerini yazılım hatasından kaybettiğini iddia ediyor