Bitcoin ayı momentumunun bitmesine ne kadar kaldı?
Bitcoin ayı momentumunun bitmesine ne kadar kaldı?

Bitcoin ayı momentumunun bitmesine ne kadar kaldı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin düşüş eğilimi henüz yavaşlamadı. Bitcoin 20.000 doların altına inerken, yatırımcı topluluğu dibe doğru zaman ayırmaya çalışıyor. Tarihsel veriler, Bitcoin dip zamanının tüm zamanların en yüksek seviyesine göre zamanlanmasıyla ilgili belirli bir zaman çizelgesi olduğunu gösteriyor. Bu seviyelerde BTC, potansiyel olarak piyasa döngüsünün dibini gerçekleştirmesinden birkaç ay uzakta yer alıyor. Yaklaşan Birleşmenin BTC dahil diğer kripto paraları nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Bitcoin düşüşü ne zaman son bulacak?

Devam eden kripto kışıyla BTC’nin ne zaman düşüşü sonlandıracağı merak konusu oldu. Şimdiye kadar, 68.000 dolar civarındaki son boğa piyasası zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Bu ayın başlarında BTC, 25.000 dolar işaretine yaklaştığında bir boğa piyasası ortamı umutlarını artırdı. BTC, son 24 saatte %1,59 artışla 20.150 dolardan işlem görüyor. Haftalık bazda, mevcut fiyat aralığı hâlâ %6,63 daha düşük. Geçmiş verilerin analizine göre, Bitcoin düşüş momentumu, son boğa piyasasının zirvesinden yaklaşık 365 güne kadar devam edecek. Bu hesaplamaya göre, kripto analisti Rekt Capital’e göre Bitcoin tabanı yaklaşık iki ay uzakta.

Tarihsel olarak, BTC ayı piyasaları, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra mutlak dip fiyatlarını bulma eğilimindedir. Boğa piyasasının zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Yani tarih tekerrür ederse, BTC dip seviyesi hala en az iki ay uzakta yer alıyor.

İstatistiklere göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri şu anda paralarını zararda harcıyorlar. Ayrıca, piyasa değeri ile gerçekleşen değer (MVRV), yatırımcıların olumsuz düşünmelerine sebep oluyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: