in , , ,

Zilliqa Fiyat Analizi: ZIL % 30’luk bir düşüşün eşiğinde olabilir

Zilliqa Fiyat Analizi: ZIL % 30'luk bir düşüşün eşiğinde olabilir
Zilliqa Fiyat Analizi: ZIL % 30'luk bir düşüşün eşiğinde olabilir

Zilliqa fiyatı şu anda 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında ve Mart 2020’nin en düşük seviyesinden yükselen trend çizgisinde bulunuyor. Kısa vadeli görünüm, eğilim çizgisinin artan satış baskısını engelleyememesi durumunda, Mayıs ayının düşük seviyeleri potansiyel hedefler olarak doğal olarak hafif yükselişten düşüşe geçti.

Zilliqa fiyatı endişeli bir kripto pazarının ağırlığının altına düşüyor

İncelemek gerekirse, Zilliqa fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.262 $’dan 23 Mayıs’ın en düşük seviyesi 0.069 $’a % 70’in üzerinde bir düşüş yaşadı. Dikkat çekici düşüş, 2018’in en yüksek seviyesi olan 0.235$’ı kırabilmek için yapılan çok sayıda girişimin ardından geldi ve 19 Mayıs’ta 0.115 $’ın altına bir düşüşle yüksek sesle tetiklenen bir çift tepe ile sonuçlandı.


Zilliqa fiyatı, 0,069 dolara düşmeden önce 40 haftalık SMA, Mart 2020 yükselen trend çizgisi ve Mart 2020-Mayıs 2021 ilerlemesinin %23.60 geri çekilmesi etrafındaki desteği belirlemeye çalıştı. ZIL, 23 Mayıs’ı % 100 ralli ile 27 Mayıs’ın yükseğine doğru takip etti, ancak 30 Mayıs’tan 3 Haziran’a toparlanana kadar tekrar düşüşe geçti. Bu süreçte, dijital varlık bir hacim patlamasıyla desteklenen simetrik bir üçgenden çıktı.

Simetrik üçgenden kopuş o zamandan beri tersine döndü ve Zilliqa fiyatını 200 günlük SMA’nın altına iterek Mayıs 2020 yükselen trend çizgisine 0,101 $’a itti. ZIL trend çizgisini savunuyor, ancak trend çizgisinin altında ve daha da önemlisi, 30 Mayıs’ın düşüğü 0,092 doların altında bir günlük kapanış, ileriye doğru yeni bir dip düzeltmesi riskini artıracaktır.

Simetrik üçgenin ölçü hareket hedefi, kırılma gününde üçgenin alt trend çizgisinden % 54’ün biraz üzerinde bir düşüşü temsil eden 0,054 $’dır.

ZIL/USD günlük grafik

ZIL/USD daily chart

0,115 $’lık çift tepe tetikleyicinin üzerinde bir günlük kapanış, görünümü düşüşten nötre çevirebilir.

Haftalık ZIL grafiği, Mart 2020 yükselen trend çizgisinin 0,101 dolar ve 40 haftalık SMA 0,091 dolardan çerçevelediği desteğin önemini işaret ediyor. Ayrıca grafik, 2020-2021 yükselişinin %38.2 geri çekilmesine kadar 23 Mayıs’ın düşüğü altında bir hava boşluğu olduğunu gösteriyor.

ZIL/USD haftalık grafik

Blok zinciri topluluğunu içine alan ölçeklenebilirlik zorlukları ile ZIL blok zinciri projesi, saniyede işlenebilecek işlem sayısını hızlandırmak için hayati bir çözüm haline geliyor. Temel momentum, tüm zamanların en yüksek seviyeleri için Zilliqa fiyat arayışını destekleme potansiyeline sahip. Yine de, kripto para biriminin mevcut teknik durumu değişken ve yeni bir yükselişe başlamak için çok az kaldıraç sunuyor.

fxstreet


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amazon "dijital para birimi" ödemeleri projesi için bu ülkeye göz dikti

Dünya devi Amazon iş ilanında DeFi deneyimi istiyor.