in ,

Zengin Baba Yoksul Baba yazarından Bitcoin ve altın yorumu

Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden
Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden

 


Ünlü yazar Robert Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba başlıklı kitabı ABD’de uzun süre en çok satan kitaplar listesinde yer aldı. Kiyosaki, Bitcoin lehine yaptığı pozitif yorumları ile dikka çekiyor. Yazar takipçileri ile paylaştığı en son ki tweet’inde ABD merkez bankası politikaları hakkında yoğun eleştirilerde bulunuyor.

Kiyosaki’den Bitcoin ve altın yorumu

Kiyosaki’ye göre Bitcoin’i gençler altını ise yaşlılar tercih ediyor. Ayrıca Kiyosaki’ye göre Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmak insanları Wall Street için çalışan FED karşısında daha zengin ve daha akıllı hale getirecek.

FED, Korona Salgını sürecinde piyasaya yüklü miktarda para basmak ve büyük Wall Street işletmelerini fonlamakla suçlanıyor. FED’in 2 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi çıkaracağı da dillendirilen iddialar arasında.

2008 Küresel Emlak Krizi döneminde ABD Merkez Bankası, batık bankaları kurtarmak için milyarlarca dolar değerinde yardımda bulunması ciddi eleştirilere yol açmıştı. 2008 dönemindeki FED politikaları Bitcoin’in doğmasına neden oldu. Krizin etkili olduğu dönemde Satoshi Nakamato o meşhur makalesi “Bitcoin: A peer to peer electronic payment system”i yayınladı. Bu makalenin ardından Bitcoin blockchain’i faaliyete girdi. FED ve birçok merkez bankası günümüzde de benzer politikaları uyguluyor.

Düşen faiz oranları ve sınırsız para arzı karşısında yatırımcılar enflasyona karşı altını güvenli yatırım aracı olarak tercih ediyor. Bu nedenle altın rekor üstüne rekor kırıyor. Bu süreçte yatırımcılar altına alternatif Bitcoin’i de tercih ediyor.

U.today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin’deki sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı: Hash rate yüzde 10 düştü

Çin’deki sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı: Hash rate yüzde 10 düştü

Bu basit teknik model, Ethereum'u bu seviyelere taşıyabilir

Ethereum opsiyon hacmi yeni rekor kırdı: 24 saatte 56,4 milyon dolar