in ,

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya’da kripto talebi artıyor

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya'da kripto talebi artıyor
Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya'da kripto talebi artıyor

Kurumsal ilgi, portföyleri çeşitlendirmek isteyen varlıklı yatırımcılar için kripto para birimlerini ana akım haline getiriyor.

Talep artıyor

Varlıklı Avustralyalılar, dijital varlıklar yatırım piyasaları cazip hale gelip giderek daha da yaygınlaştıkça kripto para birimlerinde artan meblağlar taahhüt ediyor.


Teknoloji yatırım şirketi DigitalX’in genel müdürü Leigh Travers, aile ofisleri sektöre milyonlarca dolar kattıkça kripto yatırımına doğru büyüyen bir eğilim gözlemlediğini söylüyor.

Business Insider Australia’ya verdiği demeçte Travers şu vurguyu yapıyor:

“En büyük değişiklik, [kriptoların] spekülatif bir varlıktan çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olan ve mümkün olan herhangi bir yatırımın en güçlü makro rüzgarlarına sahip bir varlığa dönüşmesine yardımcı olan kurumsal çıkarlar etrafında oldu. Uzun vadeli yatırım yapan muhafazakar bir aile ofisi olarak, spekülatif çılgınlık olarak kabul edilen bir şeyle ilişkilendirilmek istemiyorlar.”

Dijital para birimleriyle çalışan mevcut boğa, 2017-18 patlaması ve çöküşünün hatıralarını yeniden canlandırabilirse de, Travis bir fark olduğunu belirtti. Merkezi olmayan finans projelerinin büyümesinin ayırt edici bir özellik olduğunu söyledi ve yatırımcıları “pump ve dump” planları ve kripto paralar söz konusu olduğunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Travis, DigitalX’in dijital varlık portföyünün değerinin yılın ilk üç ayında %237 arttığını ve yatırımcıların kripto para birimlerinin Avustralya’da çoğunlukla düzenlenmemiş olduğu gerçeğinden etkilenmediğini söyledi.

“O zaman dijital varlık pazarında en hızlı büyüyen alana sahipsiniz. Bu alan, şirketlerin bir ay içinde geleneksel finans şirketlerinin dört yılda sahip olabileceği büyümeyle aynı büyümeyi gördüğü DeFi alanına karşılık geliyor.”

forkast


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir dönemin dev markası Nokia, Blockchain alanına hızlı bir giriş yapıyor!

Nokia’dan blockchain hamlesi

Türev borsalarındaki Bitcoin miktarı yükselişe geçti: Grafiklere etkisi ne olacak?

Glassnode verileri Bitcoin ile ilgili bu çarpıcı gerçeğe işaret ediyor