in

Yüzde 42’lik yükselişin gerçekleştiği Kasım ayında Bitcoin hareketliliği ne anlama geliyor?

Yüzde 42’lik yükselişin gerçekleştiği Kasım ayında Bitcoin hareketliliği ne anlama geliyor?
Yüzde 42’lik yükselişin gerçekleştiği Kasım ayında Bitcoin hareketliliği ne anlama geliyor?

Kripto Para Haber – Kasım ayındaki %42’lik Bitcoin rallisinin ortasında, en az 12 aydır hareket etmemiş olan yaklaşık 185.600 BTC, zincir üzerinden transfer edildi.

Tüm zamanların en yüksek fiyatını test etmek için Kasım ayı BTC rallisi, Bitcoin’in arzının %1’inden fazlasının uzun vadeli cüzdanlarından çıktığına şahit oldu.


Bitcoin hareketliliği

Unchained Capital’in Bitcoin’in zincir üzerinde hareket ettiği zamandan bu yana geçen süreyi ölçen ‘hodlwaves’ metriğine göre, 1 Kasım itibariyle beş ve yedi yıldır hareket etmeyen Bitcoin’in yaklaşık %15’i nihayet zincirde transfer edildi.

Daha önce iki ila üç yıl arasında hareketsiz kalan kripto paralarla temsil edilen BTC arzının payı da %12.20’den %11.58’e düştü.

Bununla birlikte, en az yedi yıldır hareketsiz duran Bitcoin sayısı ay içinde biraz arttı.

Şaşırtıcı bir şekilde, kısa vadeli zincir içi Bitcoin transferleri Kasım ayında düştü ve en son bir gün ile bir hafta arasında hareket eden arz payı ay başında %3,72’den 30 Kasım’da %2,94’e geriledi.

En büyük artış

Kasım ayının en büyük farklılığı, Bitcoin’in en son yedi ila 30 gün arasında hareket eden arzının payını gösteren hodlwave’de gerçekleşti. Kasım ayında %6,28’den %8,20’ye yükseliş söz konusu oldu.

Son 12 ayda Bitcoin arzının yalnızca %38,5’i zincir üzerinde aktif durumda.

Kripto parapiyasası veri toplayıcısı Glassnode, Kasım ayında yaklaşık 19.6 milyon Bitcoin adresinin aktif olduğunu tahmin ederek başka bir yükseliş ölçütü yayınladı.


Bu nedenle Kasım, Bitcoin tarihindeki tek bir ay boyunca ikinci en yüksek aktif cüzdan sayısını gördü ve Aralık 2017’de aktif olan yalnızca 21,6 milyon cüzdanın ardından ikinci sıraya yerleşti.

Kasım, açılış fiyatından kapanış fiyatına kadar ölçüm yaparken Bitcoin tarihindeki en büyük aylık mumun oluştuğu da görüldü. BTC yaklaşık olarak 13.800 $’dan 19.700 $’a gelerek %42 yükseldi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin için sıradaki hedef 19.000 dolar mı, 19.400 dolar mı? Trader açıkladı

Yeni bir ralli öncesi Bitcoin hangi seviyeleri izliyor – işte ayrıntılar

Ripple yöneticisinden banka ve stablecoin açıklaması

Ripple yöneticisi açıkladı: 48 milyar XRP yakılacak mı?