in ,

Blockchain destekli global bireysel hizmet pazar platformu YouDeal ile tanışın

YouDeal
YouDeal

Günümüzde herkes Amazon, Taobao, Craigslist ve diğer tüketiciden tüketiciyle (C2C) platformlarına ve bu platformlardaki ürünlere ya da hizmetlere aşina. Bu platformlar günlük yaşamımızda büyük bir rol oynayarak işleri büyük oranda kolaylaştırıyor. YouDeal, hizmet talep edenleri ve hizmetle ilgili serbest çalışanları, daha verimli, güvenilir ve güvenli bir şekilde eşleştiren bir platformdur.

Sektörün sorunları
Sektörün sorunları

Platformun derecelendirme sistemi Blockchain’e emanet

YouDeal, platformu için Bir blockchain tabanlı protokolü dahil etmeyi amaçlıyor. Blockchain şifreleme teknolojisinin kullanılması, YouDeal kullanıcılarının gizliliklerini korumalarını sağlayacak.

Ek olarak YouDeal, kötü niyetli değerlendirmelerin kaygılarını, eşler arası değerlendirme sisteminin standartlaştırılması yoluyla hafifleten daha sağlam ve güvenilir bir derecelendirme sistemi sağlar.


İki platform aynı kullanıcı tabanını paylaşıyor, benimsenme sorun olmaktan çıkıyor

YouDeal ilk olarak 2015 yılında, Çin’deki ilk gerçek P2P yetenekli ticaret platformlarından biri olan stratejik ortağı Yuedan ile ortaya çıktı. Başlangıçta platformdaki hizmetler, tur rehberleri, fitness, kendi kendine sürüş, koşu, yoga ve diğer günlük aktiviteler gibi günlük yaşam hizmetlerinden oluşuyordu. Üç yıllık gelişimden sonra, Yuedan platformu artık tüm yaşam becerileri pazarını kapsayacak şekilde büyüdü. Kullanıcılar istedikleri servisleri kolaylıkla bulabiliyorlar.

YouDeal ve Yuedan’ın benzer özellikleri var ve aynı kullanıcı tabanını paylaşıyorlar. Bu da YouDeal platformunun benimsenmesini sağlamak için büyük bir avantaj sağlıyor. YouDeal ayrıca sağlam token ekonomi tasarımı ile platformda daha fazla işlem yapılmasını teşvik edecek bir YD tokeni ekleyerek mevcut problemler olan ödeme ve işlem gizliliği gibi konuları ele alacaktır.

Platform mimarisi
Platform mimarisi

Kullanıcı dostu arayüzün önemi yadsınamaz

Platform ne kadar iyi olursa olsun ya da platformdaki hizmetler ne kadar farklı olursa olsun, kullanıcı dostu bir arayüz ve yapı, iyi müşteri deneyimi için hayati önem taşıyor. Platform, kullanıcılara ihtiyaç duydukları hizmetleri zahmetsizce seçmelerine olanak tanıyan bir piyasa bilgi servisi portalı sunuyor. Dükkan bir Taobao mağazasına benziyor, ancak bunun yerine ürünlerle hizmet veriyor.

YouDeal hizmetler sektöründe çok ihtiyaç duyulan bir yeri doldurur. Platformun değeri yatırımcılar tarafından yaygın olarak kabul görüyor. Aslına bakılırsa, YouDeal kripto endüstrisinde, 10’dan fazla önde gelen girişim sermayesi ve Node Capital, Genesis Capital gibi yatırımcılardan bugüne kadar 8 milyon doların üzerinde fon topladı.

3 yılda 50 milyon kayıtlı kullanıcı!

Yuedan, 3 yıl gibi kısa bir sürede, platformlarında ayda 50 milyon kayıtlı kullanıcıya ve 10 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Son istatistikler platformun büyüme oranının hala etkileyici bir %10 MoM düzeyinde olduğunu gösteriyor.

Platform üzerinden ayda 400.000 işlem gerçekleşiyor. Bu işlemlerin on ila iki yüz dolar arasında değiştiğini göz önüne aldığımızda, bu platformun ne kadar değerli olduğu da anlaşılıyor.

YouDeal’ın baş danışmanı, başarılı bir girişimci ve Yuedan’ın kurucusu olan Ken Dong, konuyla ilgili şu açıklamaları yapıyor:

Hizmet sektöründeki kullanıcıların %70 ila 80’inin daha yaşlı ve daha varlıklı erkekler olduğunu ve platformun büyük bir sosyalleşme unsuru olduğunu biliyoruz.

Bu zorlukları kabul eden YouDeal hizmet endüstrisine odaklanmaya karar verdi. Bu odak, platformun bu hiper-rekabetçi çevrimiçi pazarda önemli bir yer tutmasını sağladı. YouDeal’ı, Çin’e hizmet eden, hizmet tabanlı bir ThumbTack benzeri platform olarak düşünebilirsiniz.

Platform ekosistemi
Platform ekosistemi

Sahte inceleme ve derecelendirmelerden korkmanıza artık gerek yok

Piyasa platformları ve Blockchain teknolojisi arasında sahte inceleme ve derecelendirmelerin görülmesi hayli yaygın. Bu sebeple platformda güvenilir bir itibar sistemi oluşturulmasına çalışılıyor. Yorumlar veya derecelendirmeler merkezi bir platformda değiştirilebilir, ancak işlem Blockchain’e girdiğinde, bu değişmezdir. Bu, satıcıların garanti verebileceği standartlaştırılmış ürünlerden farklı olarak bir hizmet pazarında özellikle önemlidir; hizmet pazarı, kullanıcıların derecelendirmelerine ve incelemelerine büyük ölçüde bağlıdır.

Ken Dong, hizmet pazarı platformunun potansiyelinin muazzam olduğunu ve gizlilik sorununun çözülebilmesi için en iyi sosyal mesajlaşma platformundan daha değerli olacağını düşünüyor.

Gizliliğiniz emin ellerde

Kullanıcılar işlem konusunda bilgi alışverişinden ziyade gizlilik isterler. Son zamanlarda sayısız kişisel veri ihlali vakası, kullanıcıları herhangi bir platformda kişisel bilgilerini yüklemeye daha da tedbirli hale getirdi. Bu nedenle YouDeal, kullanıcıların bilgi gizliliğini korumaya büyük önem veriyor. Platform, kendi kendini imha eden mesajlar ve YouDeal hakkındaki bilgilerin gizliliğini sağlamak için sıfır bilgi kanıtı gibi farklı şifreleme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanacak.

Sıfırdan başlayan diğer Blockchain projeleriyle kıyaslandığında YouDeal, halihazırda çevrimdışı C2C pazarında mevcut olan bazı sorunları çözmek için Blockchain teknolojisini kullanırken içine girebileceği muazzam ve büyüyen bir kullanıcı tabanı avantajına da sahip.

Topluluk bu platformun beklentileri hakkında heyecan duyuyor. Birçoğu, YouDeal’ı ekonominin sayısallaştırılması yönünde devrimci bir adım olarak görüyor.

 

YouDeal

Web Sitesi

FacebookTwitterTelegramWeiboGithub

 

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us  

___________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kriptoya özel Telegram uygulaması ile tanışın: Bettergram

Kriptoya özel Telegram uygulaması ile tanışın: Bettergram

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti boğa koşusunun bir işareti mi?