in

Yeni hafta başlarken Bitcoin için sırada ne var?: Analistler yanıtladı

Bitcoin cephesinde yılın geri kalanı için olumlu sinyaller var
Bitcoin cephesinde yılın geri kalanı için olumlu sinyaller var

Bitcoin, geçen hafta başında 10 bin 200 dolar seviyesine geriledikten sonra 10 bin 700 dolar seviyesine kadar gelerek bu seviyeyi kendisine destek yaptı.


Kripto para birimi geleneksel piyasalarla birlikte yükselişe geçti. BTC’nin fiyatı şu anda 10 bin 900 dolar. Bu seviye Bitcoin’in yaklaşık bir hafta içindeki en yüksek fiyatı.

Analistler, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesindeki yüksek dirençleri yeniden ele geçirdiği için yukarı yöne doğru uzanabilecek alana sahip olabileceğini düşünüyor.

Daha yüksek hareket sırasında, margin platformlarında milyonlar tasfiye edildi.

Bu durum, eski piyasaların açılmasından önce bazı traderların short pozisyonda bulunduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de sırada ne var?

Analistler, Bitcoin’in yakın vadede yükseleceğini düşünüyor.

Bir analist, devam eden yükselişin önemini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafiğe göre, Bitcoin’in şu anda daha da yükselmesi, yakında direnç seviyesini 11 bin 200-11 bin 400 dolar’da test edeceği anlamına geliyor. Burada kripto para birimi Ağustos ayındaki düşüş eğilimleri sırasında birçok kez dibe vurdu.

Grafik, bu seviyeye doğru bir yükselişten sonra yaklaşık 10 bin 600 dolara dönebileceğini belirtiyor. Bu, diğer analistlerin paylaştığı, Bitcoin’in sağlam bir yön belirlemek yerine haftalarca konsolide edeceği piyasa döngüsü döneminde olabileceği düşüncesine paralel bir düşünce ortaya koyuyor.

Image

Ne yazık ki, Bitcoin’in orta vadeli beklentileri iç karartıcı olabilir.

Brave New Coin’de analist olan Josh Olszewicz, Bitcoin’in bir haftalık MACD’sinin Nisan ayından bu yana ilk kez düşüş yönlü olduğunu bildirdi. Bu durum, son zamanlarda yükselen fiyat hareketine rağmen, hakim olan orta vadeli eğilimin düşüş eğiliminde olabileceğini gösteriyor.

Orta vadede bir düzeltme, piyasaların başkanlık seçimleri sırasında gördüğü normal belirsizlikle ve genellikle Ekim ve Kasım aylarında görülen mevsimsel zayıflıkla uyumlu olacaktır.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dolaşımdaki Bitcoin sayısı bu rakamı geçti – işte ayrıntılar

Dolaşımdaki Bitcoin sayısı bu rakamı geçti – işte ayrıntılar

Traderlar KuCoin hackinin Ethereum fiyatını düşüreceğinden neden endişe duymadılar?

Traderlar KuCoin hackinin Ethereum fiyatını düşüreceğinden neden endişe duymadılar?