in

Yatırımcılar Bitcoin fiyatının nereye gideceğini düşünüyor? Kritik metrik açıkladı

Yatırımcılar Bitcoin fiyatının nereye gideceğini düşünüyor? Kritik metrik açıkladı
Nigel Green Bitcoin fiyatlarını arttıracak 2 temel faktörü açıkladı!

Blockchain verileri, Ağustos ortasından bu yana Bitcoin için önemli kayıplara rağmen, kripto piyasalarındaki “düşüşü satın al” zihniyetinin hâlâ güçlü olduğunu öne sürüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz üç hafta içinde 12.400 dolardan 10.000 dolara düşerken, Glassnode veri kaynağına göre “birikim adreslerinin” sayısı %2 artarak 513.000’e çıktı.

Singapur merkezli Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, CoinDesk’e Telegram sohbetinde “Arzı emmek için birçok yeni günlük alıcı geliyor.” dedi.


Yatırımcılar BTC boğa piyasasının sadece mola verdiğini düşünüyor

Biriktirme adresleri, en az iki gelen transfer içeren (çok küçük miktarlarda bitcoin’i temsil eden) ve hiç para harcamayan adreslerdir. Metrik, madencilere ve borsalara ait adresleri ve kayıp paraları hariç tutmak için yedi yıldan daha uzun bir süre önce etkin olan adresleri hariç tutuyor.

Fiyatlar ve birikim adresleri arasındaki farklılaşma, yatırımcıların son fiyat düşüşünü tipik bir boğa piyasası gerilemesi olarak gördüklerini ve fiyatların bir kez daha yükselmesini beklediklerini gösteriyor.

Zhu Cuma günü attığı tweet’te, “Piyasalar genellikle bir boğa piyasasında yaşanan coşkudan sonra üçte bir veya daha fazlasını geri çekiyor.” dedi ve fiyatların 8.800 dolara kadar düşebileceğini ve bunun yine de “sağlıklı bir hedef” olabileceğini öne sürdü.

“100.000 dolar, Bitcoin fiyatı için 5.000 dolardan daha muhtemel.”

Bitcoin perşembe günü %10’un üzerinde düştü ve “baş ve omuzlar” çöküşünü (düşüşün tersine döndüğünü) ve altı aylık boğa piyasası trend çizgisinin ihlal edildiğini doğruladı. Genellikle bu tür modeller, daha derin fiyat düşüşleri ile sonuçlanan daha önemli grafik odaklı satışı davet eder.

Şimdiye kadar, Bitcoin 10.000 dolarlık desteği savunmayı başardı. Bu da muhtemelen piyasadaki altta yatan bir yükseliş tonunun işareti. Zhu başka bir tweet’te “10.000 dolarda gösterilen güç beni şaşkına çevirdi ve bu muhtemelen 100.000 dolarının bu aşamada 5.000 dolardan daha muhtemel olduğunu gösteriyor.” dedi.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde %1,59’luk bir düşüşe işaret ederek 10,117 dolar civarında el değiştiriyor.

Bu arada dünyaca ünlü bir analist yeni Bitcoin tahmini ile yok artık dedirtti. Detaylar burada.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance tarafından listlenen popüler DeFi endeksi yarı yarıya değer kaybetti!

Rusya kripto para yasağına hazırlanırken Binance Card çalışmaları hız kesmiyor

Stellar Lumens

7 Eylül Stellar Lumens ve VeChain fiyat analizi