in ,

Dikkat: Yalnızca iki Bitcoin borsası güvenli

Almanya'nın en büyük ikinci borsasından yeni Bitcoin borsası
Almanya'nın en büyük ikinci borsasından yeni Bitcoin borsası

Yeni yayınlanan bir raporda, en popüler on Bitcoin ve kripto borsasından sekizinin güvenilir olmadığı tespit edildi. Peki hangi borsalara güvenebilirsiniz?

Kripto değişimleri

10 Bitcoin borsasından sadece Binance ve OKEX  ‘güvenilir’ olarak değerlendirildi

CryptoCompare en son aylık raporunu kısa süre önce yayınladı  ve bu haber popüler Bitcoin ve kripto para platformlarında işlem yapan kullanıcılar için iyi değil. Bu platformlar, Haziran ayında rapor edilen toplam pazar hacminin %84’ünü oluşturuyor. En büyük on kripto borsasının, 28,3 milyar dolar (CoinTiger) ile 42,13 milyar dolar (Binance) arasında değişen bir hacme sahip olduğu bildirildi.

Raporda, yalnızca iki popüler borsa olan Binance ve OKEX, ‘güvenilir’ olarak değerlendirildi ve CryptoCompare’in yeni borsa kıyaslama derecelendirme sisteminde ‘A’ notunu aldı. BitZ, C dereceli bir sonraki ‘en iyi’ sanatçıydı. Sadece ‘AA’ ila ‘B’ notları “güvenilir” olarak sınıflandırılır. CryptoCompare’in borsa derecelendirme sistemi Haziran ayında piyasaya sürüldü ve sistem, coğrafi, yasal ve düzenleyici, yatırım, ekip ve şirket, veri sağlama, ticari gözetim ve piyasa kalitesi gibi bir dizi kriterde ‘AA’ dan ‘F’ ye kadar not veriyor. 

Şoke eden rapordaki diğer ilginç bulgular

Rapordaki sonuçlar, fiat platformlarına uygulanan daha sıkı düzenlemelerin yıkama işlemlerine yardımcı olduğunu gösteriyor.  Rapordaki diğer ilginç bulgular:

  • Çoğu borsa %75  işlem ücreti alırken, %24’ü transfer ücretli madenciliği uygular. Küçük borsalar ücret talep etmez.
  • Merkezi olmayan borsalar Haziran ayında toplam hacmin sadece 126 milyon dolarını oluşturuyor.
  • CME, Bitcoin türevlerini yönetiyor, ancak Mayıs ayında hacmi 11,3 milyar dolardan Haziran ayında 7,9 milyar dolara düştü. Grayscale’s Bitcoin Trust, Haziran ayında %50’lik artış gördü.
  • Haziran ayında, USDC’ye yapılan BTC ticareti, toplam hacmin %69,4’ünü oluştuyor ve Mayıs ayında bu rakam %76,2’ydi. Tether hala toplamın %97,1’ini temsil ederek Bitcoin ticareti için en popüler stablecoin oluyor.

Micky

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik 7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin tarihinde bir ilk: Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başlatılıyor

Bitcoin tarihinde bir ilk: Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başlatılıyor

BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı

Google’de 2 yıl sonra bir ilk: Bitcoin yatırım amaçlı aramalarda lider