in , ,

İddialara göre Alibaba, XRP ve xCurrent kullandı

Çin'in en büyük teknoloji şirketi, konsorsiyum Blockchain platformu başlattı
Çin E-ticaret devi Alibaba, Alibabacoin Vakfı'na karşı ön duruşmayı kazandı

Söylentilere göre Ripple (XRP) ve xCurrent Alibaba tarafından kullanıldı.

Blockchain destekli dijital cüzdan, Alibaba’nın yan kuruluşu Ant Financial tarafından Haziran ayında başlatıldı. Cüzdan, Filipinler ve Hong Kong arasında hızlı ödeme yapmak için tasarlandı. Başlangıçtaki transferde, Alibaba Group’un kurucu ortağı Jack Ma, Tx’in bir parçasıydı. Bu transfer Mary Grace tarafından Filipinler’de başlatıldı.

XRP’nin perfomansı

Etkinlikten sonra işlemin tamamlanmasının sadece 3 saniye sürdüğü vurgulandı. Bu gerçek, sınır ötesi transferler söz konusu olduğunda Ripple’ın çözümlerini ve birçok soruyu gündeme getiriyor. Birçok kişi XRP veya xCurrent tarafından çalıştırıldığına inanıyor. Her ikisini de eklerseniz, etkinlik ve XRP’nin hızı arasında bir tablo benzerliği göreceksiniz. XRP defteri, hızlı olan işlemleri temizleyebilen tek sistem. Santander ve Ripple ekibi arasındaki çok ünlü ortaklık, Santander uygulaması ile o hıza ulaştı.

Yukarıdaki ihtimalin üstesinden gelmek için bir başka argüman da Justin Sun. Evet, Tron projesinin kurucusu. Ayrıca Justin Sun, Jack Ma’ya çok yakın bir kişi ve Sun, Hupan Üniversitesi’nde (Jack’s Ma Uni) Millennial’ı bitirdi.

Devam etmekte olan dLocal  sınır ötesi ödeme sistemine, Ripple teknisyenleri tarafından büyük bir itici güç verildi. Alipay ve WeChat Pay, dLocal’de hali hazırda çalışmaya devam ediyor. Mary Grace’in Filipinler’de GCash’e gönderdiği para AliPay tarafından yönetildi. Bulmaca tamamlanırsa, AliPay xCurrent’ı güçlendirmek için Tx’i kullanabilir.

Anket sonuçlarında XRP birinci sırada

Weiss Crypto Rating ve Twitter anketine göre, Ripple’ın XRP’si, borsaya para göndermek / almak için en iyi coin olarak seçildi.

Anket sonuçlarına göre oyların %78’i XRP’den yana kullanıldı. Diğer sıralamalar ise şu şekilde: 2.sırada Ethereum (ETH) ve %6 ile Bitcoin (BTC).

cryptocrimson

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Coinbase artık Türkiye’de : Kripto para borsası enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcıların peşinde

Uber ve Nike, Coinbase sayesinde kripto ödemelerini kabul ediyor

Stellar Lumens 2018 yılı için hala iyi bir HODL olabilir.

B2B havale sistemi TransferTo, Blockchain çözümleri için Stellar Vakfı ile anlaşma imzaladı