in , ,

XRP, Ripple davasındaki güncellemelere göre toparlanmaya başlayabilir

XRP, Ripple davasındaki güncellemelere göre toparlanmaya başlayabilir
XRP, Ripple davasındaki güncellemelere göre toparlanmaya başlayabilir

Teknik göstergeler ve güncel haberler, potansiyel bir fiyat artışı için XRP tokeni lehine hareket ediyor gibi.

Tüm kripto para piyasalarından yaklaşık 100 milyar doların silindiğini gören en son düşüşten sonra, XRP alıcıları fiyatları tekrar yukarı çekmek için temel bir neden bulmuş olabilir.


XRP kırılma noktasında mı?

XRP, Ripple’ın davasındaki yeni bir gelişmenin ardından toparlanmaya hazır olabilir.

Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden dava, Ripple hukuk ekibinin SEC’i Menkul Kıymetler Yasası’nın 17(b) Bölümünü ihlal etmekle suçlamasının ardından başka bir döneme girdi. Kural, mahkemelerin makul bir tartışmaya konu olmayan gerçekler ve makul olarak sorgulanamayacak kaynaklardan gelen gerçekler hakkında adli bildirimde bulunmasını gerektirir.

Başvuru, SEC’in Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen aleyhindeki iddialarını reddetme hareketinin bir parçası olsa da, XRP’nin bundan geçici olarak faydalanabileceği görülüyor.

XRP Teknik görünümü

Sınır ötesi havale tokeni şu anda Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesinin kurulum trend çizgisi tarafından 0,52 dolar olarak temsil edilen önemli bir destek alanının üzerinde bulunuyor. Daha da önemlisi, TD, XRP’nin günlük grafiğinde, token’a feci bir çöküşten kaçınmak için ihtiyaç duyduğu yukarı yönlü baskıyı verebilecek bir satın alma sinyali sundu.

Boğa formasyonu kırmızı dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti ve XRP’nin bir ila dört günlük mum çubuğu için yükselebileceğini gösteriyor.

Doğrulanırsa, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para, muhtemelen 20 Mayıs’tan bu yana oluşan ve şu anda 0,58 dolar civarında seyreden azalan trend çizgisine veya 50 ile 200 günlük hareketli ortalama arasındaki Death cross’u 0,75 dolara doğru yükselecek.

Kaynak: TradingView

Kısa vadeli yükseliş senaryosuna rağmen, XRP’nin fiyat hareketinin arkasındaki teknik modelin death cross olduğunu belirtmekte fayda var. Sektördeki en önde gelen analistlerden bazıları, bunun ayı piyasasının başlangıcını işaret eden en önemli düşüş oluşumlarından biri olduğuna inanıyor.

Bu nedenle, yatırımcıların 0,52 dolarlık desteğe çok dikkat etmesi gerekiyor çünkü bu kritik fiyat noktasının altına inmek satışlara yol açabilir. Bu talep bölgesini ihlal ederek XRP, 0,40 ABD dolarına, hatta 0,28 ABD dolarına doğru bir düşüşe maruz kalabilir.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal yatırımcıların 5 yıllık Bitcoin yatırım planı

Kurumsal yatırımcıların beş yıllık Bitcoin yatırım planı

IOTA, yeni "fırsat çarkı" tanıtımını gerçekleştirdi

IOTA, güncellemenin ilk haftasında büyük bir artış yaşadığını açıkladı