in ,

XRP fiyat analizi: Ripple için beklenen yön ve izlenecek seviyeler

Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik göstergeler ne anlatıyor?
Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik göstergeler ne anlatıyor?

Kripto Para Haber – XRP, son 8 ayda kripto düzenlemesi için açılan davayla mücadele ederken zorlu bir süreç geçirdi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para piyasasına yönelik sıkı düzenlemelerine devam ediyor. SEC Aralık 2020 tarihinde Ripple’ın XRP’yi kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek dava açmıştı.

Ripple’a karşı açılan dava hâlâ devam ediyor. Ripple yatırımcıları son zamanlarda davayla ilgili galibiyet bekliyor. Bu dava sona erdiğinde, XRP sınır ötesi işlemleri kolaylaştırma ve potansiyel yukarı fiyat seviyelerini test edebilir.


Kripto piyasasında yer alan boğalar, XRP fiyatını yaklaşık 2 aydır düşüş trendine itti. Boğalar XRP’yi bu trend çizgisinin üzerinde tutabildiği sürece, fiyatların oldukça yakında 0,70 dolar bölgesine yaklaşması önemli bir işaret olabilir. Bu seviye  genellikle trend değişikliği olabileceğine işaret olabilir. Böylece XRP yükseliş trendini başlatabilir.

Ripple fiyatı yazım sırasında 0,611 ve 0,634 dolar arasında yer alan direnç seviyesinde yer alıyor. XRP yatırımcıları bu direnç aralığını geçerse eğer, XRP fiyatı hız kazanabilir.

Şekil 1. XRP 4 saatlik fiyat analiz grafiği

XRP’nin fiyatının yer aldığı direnç aralığı ile birlikte  200 günlük hareketli ortalaması yer alıyor. XRP fiyatı son 60 günden itibari 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altında kaldı. Ripple fiyatı 200 günlük hareketli ortalamasının üstünde yer alırsa XRP’nin fiyatı 1,00 dolara geri dönmeye başlayabilir.

Ayılar kısa vadede Ripple satışını gerçekleştirirse, Ripple fiyatının 0,58 destek seviyesine gelmesi beklenebilir. Bu işaretin yanı sıra, yükseliş trendinde devam etmek için fiyatın üzerinde kalması gereken 0,56 dolardan başka bir destek daha var. Bu iki desteğin altında kalırsa eğer sert bir düşüş yaşanabilir.

XRP’nin göreceli güç endeksi (RSI), 61’de bulunan direnç seviyesinde bulunmaya devam ediyor. XRP güç endeksi son 82 boyunca bu seviyenin üstüne çıkamadı. Boğalar bu seviyeyi kırabilirse XRP fiyat büyük bir fiyat yükselişine başlayabilir.

MACD grafiği (Üssel Ortalama) yaklaşık 3 gündür yeşil renkte yer alıyor. MA’lar (Hareketli Ortalama) düşüş eğilimini geçmek üzereyken düşül eğilimi mevcut. MA’lar 0 değerinin altına düşmezse eğer, bu, XRP’nin destek aralığına gerilemesiyle sonuçlanabilir.

XRP izlenecek seviyeler

Fiyat: 0,608 dolar

Trend: Kısa Vadeli Boğa

Volatilite: Orta

Destek: 0,589 dolar

Direnç: 0,612 dolar

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk desteği ile gelen Bitcoin artışı devam edecek mi?

Elon Musk desteği ile gelen Bitcoin artışı devam edecek mi?

50 günlük MA aşıldı, duygu pozitife döndü: Bitcoin yükselmeye devam edebilecek mi?

50 günlük MA aşıldı, duygu pozitife döndü: Bitcoin yükselmeye devam edebilecek mi?