in , ,

XRP davası: Ripple’ın karşısındaki tehdit ne?

XRP davası: Ripple'ın karşısındaki tehdit ne?
XRP davası: Ripple'ın karşısındaki tehdit ne?

Kripto Para Haber – Şu anda, devam eden SEC ve Ripple Labs’ın XRP tokenini ilgilendiren davası, bir dizi hareket ve karşı harekete geçme tehdidinde bulunuyor. SEC’in mahkemeden 60 günlük keşif uzatma talebinde bulunmasından bir haftadan kısa bir süre sonra, sanıklar kendi cevaplarıyla karşılık verdiler. O sırada düzenleyici kurum, Ripple’ın zaten elinde bulunanlar kötü bir şekilde “eksik” olan “duyarlı belgeler” üretmekte zorluk çektiğini iddia etmişti.

Aslında, SEC, böyle bir uzatmanın yargılamayı geciktirmeyeceğini veya kimseye gereksiz bir yük getirmeyeceğini de iddia etti.


Bununla birlikte, Ripple Labs, anlaşılır bir şekilde, sanıkların SEC’in söz konusu uzatma talebine birkaç saat önce itirazlarını sunmalarıyla farklı hissediyor. Aynı şekilde, sanıklar ajansı eskinin böyle bir talebe muhalefetini “yanlış ifade etmekle” suçladılar. SEC, Ripple’ın muhalefetinin mümkün olan en kısa sürede özet yargıya yönelme isteğinden kaynaklandığını iddia etmişti.

Ancak Ripple’a göre, sanıklar böyle bir talebe muhalefetlerinin sanıklara ne kadar önyargılı olacağına dayandığını iddia etmesi bakımından bu doğru değil. Dahası, aynı dosyada Ripple Labs, SEC’in keşif programını değiştirmek için iyi bir neden üretmediğini de savundu.

Avukat Jeremy Hogan, Ripple ile SEC arasında bir anlaşmanın nasıl olacağını tartışan yakın tarihli bir videoda, Ripple’ın işini ve ODL’yi sürdürebileceğine dair güvenceye ihtiyacı olacağını ve medeni cezanın iflasa neden olacak kadar önemli olmadığını öne sürmüştü.

Ripple, son savunmasında, davalıların iddiasıyla aynı şeyin önemini yineledi

Bu davadaki gecikme, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işine varoluşsal bir tehdit oluşturuyor.

Davanın askıya alınmasının XRP ‘nin yurtiçi ve yurtdışındaki pazarlarına ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto varlıkla ilişkili likiditeye nasıl önemli ölçüde zarar verdiğini belirten sanıklar, Ripple’ın dünya çapında ODL’yi yönetme ve geliştirme yeteneğinin zarar gördüğünü de savundu.

Bu davanın beklemede olduğu her ek gün, XRP piyasalarının Amerika Birleşik Devletleri’nde uygunsuz bir şekilde dondurulduğu ve Ripple’ın işinin haksız yere engellendiği bir gündür. Bu, Ripple için ciddi şekilde zararlı ve SEC’in uzatma hareketi bundan bahsetmiyor bile, önerilen gecikmenin neden Ripple’a zarar vermeyeceğini açıklıyor.

Dahası, mevcut dava, SEC’in zamanlama sırasını değiştirmek için iyi bir neden üretemediğini de iddia etti. Aslında, Ripple’a göre, ajansın hareket uygulamasına çok zaman harcandığına dair iddiası, çoğunlukla kendi “(uygunsuz) yapımı” olduğunu hesaba katmıyor.

SEC, 2 Haziran tarihli mektubunda, mahkemelerin genellikle mevcut son tarihlere uymaya çalışırken “çalışkan” olan davacılar için keşif sürelerini uzattığını belirtmişti. Aynı konuya değinen sanıklar,

Bu davadaki keşfin kapsamlı olduğu konusunda hiçbir anlaşmazlık yok. Bu, SEC’in gayretli olduğu sonucunu desteklemiyor.

Muhalefet notu, herhangi bir davacının yapmayacağı temel düzeyde bir çalışma yapmak, SEC’i tesis etmek için “çalışkan” oldu.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?